СБУ затримала профспілкового активіста

0

filipchuk

Служба безпеки України ще в травні затримала лідера Профспілки працівників галузі земельних відносин України Дмитра Филипчука.

Про це повідомляється на сторінці Демократичних профспілок України в соціальній мережі Facebook.

Профспілковці вважають затримання Филипчука свавіллям і закликають правозахисників стати на його захист.

Арешт та ув’язнення профспілкового активіста – брудна пляма не репутації СБУ та держави Україна…

«Вже понад місяць за звинуваченнями у «вимагательстві» та «праці на ФСБ», що абсурдно поєднуються між собою, перебуває у в’язниці лідер Профспілки працівників галузі земельних відносин України Дмитрий Филипчук, арештований СБУ 16 травня 2016.

Сьогодні немає вже жодного сумніву в тому, що:

1. Формально пред’явлені Дм.Філіпчуку обвинувачення, суть яких відображена зокрема у публікації на офіційному сайті Служби безпеки України, є явно нісенітними, оскільки йому приписується вимагання грошей у посадової особи Держгеокадастру України в обмін на утримання від організації проведення законних мирних зібрань, право громадян на які закріплене Конституцією.

Тобто, Філіпчук за твердженням СБУ «незаконно погрожував» чиновникам Держгеокадастру діями, що є законними!

2. Ніяких доказів того, що Дм.Філіпчук вчиняв будь-які незаконні дії або погрожував їхнім здійсненням наразі не опубліковано.

3. Поява після затримання Дм.Філіпчука чисельних публікацій в Інтернет-ЗМІ, що дослівно повторюючи одна одну, однобічно представляють його особу у вкрай негативному світлі, включаючи нічим не підтверджені домисли про його нібито співпрацю з ФСБ Росії, має явні ознаки замовної кампанії з дискредитації профспілкового активіста.

4. Права Дм.Філіпчука явно порушені зокрема в тому, що під час проведення проти нього дискредитуючої інформаційної кампанії він не мав фактичної можливості висловлювати у тих самих ЗМІ свою інтерпретацію поданих фактів.

5. Призначення судом розміру застави, що явно-очевидним чином перевищує фінансові можливості підозрюваного, додатково підсилює підставові припущення замовний характер арешту.

6. Остаточно створює впевненість в тому, що ми маємо справу з фактом переслідування за профспілкову правозахисну та антикорупційну діяльність факт триразового перенесення розгляду апеляційним судом апеляційної скарги адвоката, яка домагається зміни запобіжного заходу.

Вартує нагадати, що причиною конфлікту профспілки з керівництвом Держгеокадастру України є непрозоре призначення ним нової керівниці Київського інституту землеустрою, що в свою чергу має ознаки корупційного діяння та ставить цю соціально важливу державну установу на межу знищення. У цьому конфлікті Дм. Філіпчук лишається офіційним представником невдоволених працівників Інституту, які становлять більшість його трудового колективу, проте не може виконувати відповідних функцій, знаходячись за ґратами.

В зв’язку з цим профспілкові організації, які є партнерами ППГЗВУ по об’єднанню Демократичні профспілки України, вимагають звільнення Дм.Філіпчука на «особисті поруки» та кличуть правозахисні організації надати Дмитру необхідну допомогу в захисті його прав як людини і профспілкового діяча.», – пишуть на профспілковій сторінці.
Loading...Залишити коментар