Сенцов написав, як відбувалось його етапування - Перший Соціальний

Сенцов написав, як відбувалось його етапування

0

Українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії до 20 років колонії в Росії, етапують в місто Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

Про це він розповів в листі челябінським правозахисникам Миколі і Тетяні Щур, повідомляє в середу “Радіо Свобода”.
Відзначається, що лист було написано 27 вересня з Кірова, де Сенцов перебував, як він пише, “проїздом” з Якутії на Ямал.

За словами режисера, за час етапу він побував у кількох пенітенціарних установах Іркутська, Омська та Кірова, які “вважаються страшними”.

Ніяких заходів фізичного впливу, а також приниження людської гідності за час етапування до нього не застосовували.

Режисер пише, що за минулий з тих пір час він “зміг подивитися всі великі річки Росії: Волгу, Каму, Об, Єнісей і Лєну, навіть краєм ока бачив Байкал з віконця повітряної в’язниці.

Тепер знову маю намір не тільки подивитися Об, але і тимчасово оселитися десь в районі її впадання в однойменну Губу! :))). Назва місця – Лабитнангі (сподіваюся, що правильно написав), це десь поруч з Харпом, “полярної совою” і полярними ведмедями. Гарантують полярну ніч і північне сяйво”, – пише Сенцов.

За його словами, “самопочуття нормальне, політ проходить благополучно”.

Сенцов зазначає, що в Якутії не отримував листів.

“Писав один від себе, але, судячи з усього, він теж не дійшов. Якутія в цьому плані якась чорна діра”, – зазначає українець.

Як повідомив 11 вересня “Інтерфакс” з посиланням на Громадську спостережну комісію Іркутської області, українського режисера Олега Сенцова етапували з іркутського СІЗО до Якутії, а саме до Ямало-Ненецького автономного округу.

Нагадаємо, раніше була оприлюднена друга відповідь Мін’юсту РФ на прохання України передати Сенцова і Кольченка. У документі вказується, що це не можливо, оскільки Сенцов і Кольченко – російські громадяни.

Раніше повідомлялось, що Міністерство юстиції РФ доручило тюремній службі підготувати документи для передачі Україні чотирьох засуджених у Росії українців — Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Двох останніх вже передали Україні.

Ув’язнені заповнили документи для екстрадиції.

Як відомо, російська влада звинуватила Сенцова і Кольченко в створенні осередку забороненого в Росії «Правого сектора», підпалі офісів «Російської громади Криму» і партії «Єдина Росія» в Сімферополі, а також у підготовці вибуху пам’ятника Леніну.

Сенцов і Кольченко звинувачення заперечують, Сенцов на суді розповів, що співробітники ФСБ катували його, щоб вибити потрібні їм свідчення.

Сенцова засудили на 20 років, Кольченка – на 10 років в колонії строгого режиму.

Верховний суд РФ залишив вирок без змін і відмовив у перегляді справи.

Свідчення про те, що Сенцов та Кольченко громадяни України містяться в доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової.
Loading...Залишити коментар