Сенцов припинив голодування

0

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов прийняв рішення припинити голодування через загрозу примусового годування.

Про це він написав у заяві, яку передав ряду ЗМІ через свого адвоката Дмитра Дінзе. Зокрема, заяву оприлюднило російське видання “Нова газета” та російськомовний телеканал “Теперішній час”, передають Букви.

Сенцов в своїй заяві повідомив, що має намір припинити голодування 6 жовтня.

“У зв’язку з критичним станом мого здоров’я, а також тим, що почалися патологічні зміни у внутрішніх органах, в самий найближчий час до мене заплановано застосування примусового харчування. Моя думка при цьому вже не враховується. Нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров’я і небезпеки, яка йому загрожує. Насильницьке годування буде проводитися в рамках реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта. у даних умовах я змушений припинити свою голодовку з завтрашнього дня, тобто з 6.10.18 “, – підкреслив український політв’язень.

Він також подякував усім, хто його підтримував.

“145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс надірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів … Слава Україні!” – написав Сенцов.

Адвокат Дмитро Дінзе підтвердив телеканалу “Теперішній час”, що його підзахисний завтра припинить голодування.

“Було три версії припинення голодування: одна – тиждень тому, одна – з сьогоднішнього дня, одна – з завтрашнього. Можу сказати, що Олег напише заяву про припинення голодування, і воно буде віддано керівництву колонії завтра, 6 жовтня”, – зазначив він.

“Природно, Олег не хотів припиняти голодування, це вимушений захід”, – підкреслив адвокат.

За словами Дінзе, Сенцов “не хотів бути овочем”, прикутим до ліжка в реанімації”. Адвокат уточнив, що співробітники ФСВП (російської федеральної служби виконання покарань) дали Сенцову термін до кінця тижня, вимагаючи, щоб той припинив голодування.

“В іншому випадку вони б з нього зробили “овоча”: прикували б до ліжка і почали примусово годувати через трубку. Тиснули на нього постійно, не минало жодного дня, щоб до нього не приходили психологи, психіатри, співробітники колонії, які його обробляли. Але він хоче уникнути насильницьких заходів і того, щоб його не накачали психотропними препаратами”, – пояснив Дінзе.

За словами адвоката, у Сенцова “почала розпадатися печінка”.

“Нирки вже були так забиті, що майже не функціонують, почалися великі проблеми з шлунком і кишечником. Йому робили УЗД (цей момент відображений на фотографії, яку випустив ФСВП), воно показало, що у нього почалася ішемія серця. Зараз він не знає, чи зможе самостійно вийти з голодування, тому що йому сказали, що у нього в печінці та нирках почалися незворотні зміни, і в серці ці зміни теж почали відбуватися. у Олега є хвороба серця, тому ніхто не може прогнозувати, як буде відбуватися вихід з голодування”, – розповів Дінзе.

Адвокат уточнив, що плану лікування Сенцова на даний момент немає.

“Я думаю, що спочатку буде його диспансеризація. З тими захворюваннями, які у нього загострилися, люди лежать в реанімації, їм надається відповідне лікування”, – заявив Дінзе.
Loading...Залишити коментар