Сенцова перевезли з Якутська до Іркутська - Перший Соціальний

Сенцова перевезли з Якутська до Іркутська

0

Українського режисера Олега Сенцова етапували з колонії в Якутську до СІЗО-1 Іркутська, повідомляється на сайті pravoirk.ru з посиланням на членів Громадської спостережної комісії регіону.

Відстань між Якутськом та Іркутськом – близько 1800 кілометрів.

За даними видання, “з тиждень тому” Сенцова відвезли з ІК-1 Якутська.

“За словами Олега Сенцова, він не знає, чому його етапували, “смикнули” з колонії і все. Зараз він перебуває на підвалі “червоного” корпусу іркутської в’язниці – в одиночці… Умови в камері хороші, камера після свіжого ремонту, чиста, суха. Олег почувається добре, усміхається. За словами правозахисників, Олег Сенцов передавав усім привіт”, – йдеться в повідомленні.

Інформація про переведення Сенцова до Іркутська з’явилася ще 8 вересня, але вона не була підтверджена.

Нагадаємо, раніше була оприлюднена друга відповідь Мін’юсту РФ на прохання України передати Сенцова і Кольченка. У документі вказується, що це не можливо, оскільки Сенцов і Кольченко – російські громадяни.

Раніше повідомлялось, що Міністерство юстиції РФ доручило тюремній службі підготувати документи для передачі Україні чотирьох засуджених у Росії українців — Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Двох останніх вже передали Україні.

Ув’язнені заповнили документи для екстрадиції.

Як відомо, російська влада звинуватила Сенцова і Кольченко в створенні осередку забороненого в Росії «Правого сектора», підпалі офісів «Російської громади Криму» і партії «Єдина Росія» в Сімферополі, а також у підготовці вибуху пам’ятника Леніну.

Сенцов і Кольченко звинувачення заперечують, Сенцов на суді розповів, що співробітники ФСБ катували його, щоб вибити потрібні їм свідчення.

Сенцова засудили на 20 років, Кольченка – на 10 років в колонії строгого режиму.

Верховний суд РФ залишив вирок без змін і відмовив у перегляді справи.

Свідчення про те, що Сенцов та Кольченко громадяни України містяться в доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової.
Loading...Залишити коментар