Сергій Жадан провів у Харкові презентацію видання «Український Троцький» - Перший Соціальний

Сергій Жадан провів у Харкові презентацію видання «Український Троцький»

0

IMG_5175 Відомий український письменник Сергій Жадан прийняв участь у презентації видання «Український Троцький», яка відбулася 26 жовтня у Харкові в книгарні “Є”.

Як повідомляє кореспондент СтрайкUA, у своєму виступі письменник зазначив, що напередодні помоніторив коментарі користувачів соціальних мереж щодо видання і відзначив, що вони у більшості своїй були негативними.

«Така реакція доволі симптоматична. Нам, з одного боку, нав’язують представники сьогоднішнього ліберального, олігархічного середовища на зразок Табачника і Добкіна сталінське бачення історії. Намагаються переконати, що історія є така, якою її написали у підручниках 50-их років, де немає місця не лише Троцькому, а взагалі нікому крім товариша Сталіна. А з іншого боку є націоналістичне бачення, яке виробилося за останні 22 роки і великою мірою укорінилося серед частини суспільства, за яким ліві взагалі не мають право на існування і на присутність в історії України. В цьому контексті україножером є не лише Троцький, а і, скажімо, українізатор Скрипник. Отакий ніби парадокс виходить», – зазначив письменник.

За його словами, таке максимальне спрощення та чорно-біле сприйняття світу не дозволяє українському суспільству адекватно сприймати власну історію.

«Потрібно цю ліву ідею знати. Принаймні, потрібно її ще раз переглянути, і ще раз дослідити. Щоб не керуватися цими стереотипами історичними, цими міфами, якими ми за звичай керуємось, оцінюючи лівий рух та оцінюючий правий рух чи лібералізм», – підкреслив Жадан.

За словами організаторів, у даній книзі зібрано статті, виступи, промови та відозви одного з провідників Жовтневої революції 1917 року Лева Троцького, присвячені ключовим подіям, що відбувалися в Україні в період з 1917 по 1939 роки.

Читайте також – Сергій Жадан: Я пишу про соціальну розірваність Сходу України, його класову складову
Loading...Залишити коментар