Шахтарі Краснодону б’ють на сполох

0

shahtarПрезидент України В.Янукович кілька тижнів тому заявив, що в Україні надлишок товарного вугілля становить 5 млн. тонн.

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, у свою чергу, заявляє: “...проблема не в тому, що шахтарі своїм потом і кров’ю видобули багато вугілля, а в тому, що існує тіньовий ринок вугілля, обсяг якого становить близько 7 млн. тонн в рік”.

За словами Валерія Мамченка, заступника голови Профспілки працівників вугільної промисловості України (ППВП), з 85,7 млн. тонн річного обсягу видобутку 6 млн. тонн припадає на “копанки”.

Видається дивним, що в 2012 році Україна імпортувала рекордна кількість вугілля 14,8 млн. тонн при надлишку власного 5 млн. тонн.

“Коли сьогодні люди вирізують посадки, щоб опалювати приміщення, а поруч стільки вугілля, стає соромно за рідний Донбас, – говорить голова НПГ шахти 50 років СРСР Сергій Вікторович Кухтин. – Якщо взяти “Краснодонвугілля”, то з дев’яти шахт, приватизованих у 2004 році, залишилося шість. Скорботний список поповнила шахта “Дуванна”. Задайте, як закривали шахти “Таловську” і “Дуванну” – приїхали, за 2 дні всі вирішили і “до побачення”.

Зараз підготовлене “доїдять”, все цінне здадуть на металобрухт. В “живих” залишаться лише кілька підприємств, які без фінансової підтримки ослабнуть і перестануть вносити до бюджету вагомий внесок. Міста ослабнуть, і тоді буде зовсім не до соціальної політики. Замість свого вугілля всі будуть тягти з Китаю і Росії.

“Протягом двох років нам не підвищують заробітну плату. Немає грошей, немає коштів, ми погано працюємо – це єдина відповідь власника, – каже Кухтин, – Треба вчитися у західних профспілок. Метод переговорів давно канув у лету. Наші переговори призвели до того, що з 30 тисяч трудящих до приватизації на сьогоднішній день залишилося 14 і тих вже, напевно, немає. А всі ми ведемо переговори і ведемо. Хоча у нас, профспілок, одним з перших пунктів стоїть питання захисту робочих місць.

За його словами шахту 50 років СРСР вже намагались закрити. Тоді колектив написав листа Президенту, представники профспілки їздили до керівництва компанії. У фіналі все-таки шахту відстояли. Проте, шахта зараз на межі закриття. Залишилась остання підготовлена лава.

І на цій лаві, яка знаходиться в найгірших умовах, колектив робить величезну роботу”,- сказав Сергій Вікторович.

Голова НПГ шахти “Самсонівська – Західна” Олексій Анатолійович Михайлов коментує ситуацію на шахті: “Зараз впевненості ні у кого немає. У квітні або травні необхідно чекати закриття шахт. Багато хто називає причиною інфляцію. Ми не раз ставили запитання генеральному директорові “Краснодонвугілля” Олександру Ангеловскому. Проте чітких відповідей так і не отримали. У 2013 році фінансування зменшено вдвічі. Ми проходили це не раз. Народ не піднімеш з трьох причин: зарплату, хоч і невелику, але платять стабільно; половина шахтарів у кредитах; і третє – тиск вищого керівництва”.

Ангеловский заявляє, що “при правильному інженерно-технічному підході” і “високому рівні інвестицій” місто Краснодон проіснує ще максимум десять років. І це при тому, що згідно з офіційною інформацією зокрема шахта “Самсонівська-Західна” має балансові запаси вугілля, котрі становили 223,7 млн.т, промислові – 178,7 млн.т”. Для порівняння минулого року всім “Краснодонвугіллям” здобули 5,4 млн. тонн. Тобто, потенціал краю насправді колосальний. В світлі офіційних цифр позицію Олександра Ангеловського інакше як саботажем не назвати.

Loading...Залишити коментар