Шеремета впишуть в Меморіал журналістам у Вашингтоні

0

Ім’я Павла Шеремета впишуть у Меморіал журналістам у Музеї новин у Вашингтоні – Newseum – разом із іменами ще 13 журналістів світу, які загинули в 2016 році.

Імена тих, хто загинув, добуваючи чи передаючи новини, додадуть вранці 5 червня, повідомляється на сайті музею.

5 червня 2016 року в Афганістані загинув американський фотокореспондент Девід Гілкі – у річницю смерті його ім’я додадуть до списку журналістів, які загинули при виконанні професійного обов’язку.

Разом із ним увічнять ім’я його колеги, який також загинув в Афганістані, імена чотирьох журналістів, які загинули в Сирії, двох, які загинули в Іраку, а також по одному, загиблому у Лівії, Сомалі, Бразилії, Мексиці, Індії та Україні.

Павла Шеремета внесуть у меморіал як журналіста “Української правди” і “Радио Вести”.

Після церемонії у меморіалі значитимуться імена 2 285 журналістів, які загинули з 1837 року.

У цьому списку значиться і співзасновник “Української правди” Георгій Гонгадзе, обезголовлене тіло якого знайшли у Київській області після зникнення 16 вересня 2000 року.

Меморіал містить імена ще 7 журналістів, які загинули в Україні: В’ячеслав Веремій (убили у 2014 році), Ігор Олександров (2001), Борис Дерев’янко (1997), Ігор Грушецький (1996), Віктор Фрелікс (1995), Володимир Іванов (1995), Валерій Марченко (1984). Там також є ім’я українського телеоператора Тараса Процюка, який загинув в Іраку, працюючи на Reuters.

Раніше було опубліковане розслідування журналістів, в якому йшлося, що колишній співробітник СБУ Ігор Устименко був поруч з місцем злочину у ніч закладання вибухівки.

Автори розслідування зазначили, що чоловік, імовірно, працював у СБУ принаймні до 2014 року. В СБУ заявили, що він з 2014 року не працює у відомстві. Після оприлюднення розслідування поліція допитала Устименка.

Нагадаємо, вранці 20 липня 2016 року автомобіль, в котрому їхав Павло Шеремет підірвали в центрі Києва. Журналіст загинув. Автомобіль належав власниці видання “Українська правда” Альоні Притулі. Серед версій вбивства професійна діяльність, особисті мотиви, диверсії іноземних спецслужб, а також замах на власницю автомобіля Альону Притулу.

Раніше з’явилось відео, нібито, встановлення вибухівки під автомобіль Шеремета.

До слова, журналісти “17 каналу” опинились на місці вбивства відразу, чим привернули увагу слідчих. Вони пояснили, що чекали мера Віталія Кличка, з яким домовлялись про інтерв’ю, однак сам Кличко це заперечив. Журналістів викликали на допити.

Поліція не впевнена, що зможе розкрити це вбивство.
Loading...Залишити коментар