Щоб отримати субсидію, бідняки житимуть без газу та води - Перший Соціальний

Щоб отримати субсидію, бідняки житимуть без газу та води

0

Субсидії

1 жовтня вступили в дію зміни до порядку призначення житлових субсидій, введені постановою Кабміну. Тепер субсидію розраховуватимуть відповідно до середнього рівня доходів сім’ї. Однак, попри всі соціологічні дані, уряд, схоже, не вірить, що в Україні така велика кількість безробітних. Тепер кожен, хто можливо і не має роботи, але не стоїть на обліку в центрі зайнятості, не буде рахуватись безробітним, а в загальний сімейний дохід від нього буде вписаний мінімальний прожитковий мінімум, тобто 1 176 грн. Таким чином, шанси такої сім’ї отримати субсидію різко зменшуються.

Крім того, для отримання знижки змінили і нормативи споживання ресурсів. Споживання газу для опалення житла зменшено на 40%, а для приготування їжі на 30%.

Ще гірша ситуація зі споживанням води. В Кабміні вирішили, що найкраще економити на незахищених верствах, тому скоротили норму споживання на 300!% – з 5,48 м. куб. на особу до 1,6 м. куб. У споживанні холодної води відсоткове співвідношення те саме – з 6,08 м. куб. на особу до 2,4 м. куб.

Трошки збільшили норму спожитої електроенергії, однак вона не відіграє ролі в загальній картині.

Також, на субсидію не варто розраховувати тим, хто придбав житло протягом останнього року. В Кабміні переконують, що такі норми нарахування є вигідними для найбільш незахищених категорій, проте це важко співставити з величезними обмеженнями, котрі встановили урядовці.

За новою формулою субсидії нараховуватимуть вже наступного місяця. Очевидно, що платоспроможність середньостатистичного українця протягом останнього часу не збільшувалась, тому ці заходи можна назвати «ножем в спину» перед початком опалювального сезону, коли кількість спожитої електроенергії та газу, очевидно, буде рости, оскільки світловий день стає коротшим, а температура повітря знижується. Проте в уряді цього не помічають – у них свої пільги.

Нагадаємо, цього року опалювальний сезон офіційно розпочинається лише з 1 листопада. Тому, окрім всього іншого, українцям ще й доведеться мерзнути у власних домівках.
Loading...Залишити коментар