Сина Стуса підозрюють у співпраці з Медведчуком

0

Син українського поета та політв’язня Василя Стуса Дмитро відмовився співпрацювати з творцями фільму про батька. Сталось це після скандалу з видаленням сцени останнього суду над поетом, коли його адвокат Віктор Медведчук визнав вину свого підзахисного, через що Стуса засудили до каторги. Продюсери погодились повернути сцену до фільму, після чого син поета заявив, що йому категорично не сподобався сценарій стрічки. Раніше він, до скандалу, він таких заяв не робив. Згодом журналісти з‘ясували, що Дмитро Стус був членом журі конкурсу, який організував Медведчук, і запідозрили їх у співпраці.

Про це Дмитро Стус заявив у коментарі “Громадському”.

Також Дмитро Стус додав, що автори фільму порушили усі домовленості щодо стрічки.

“Приблизно рік тому, може менше, вони до мене звертались (для консультацій – ред.), я попросив сценарій, після прочитання сценарію я відмовився з ними співпрацювати, на цьому все…. Неприйнятний сценарій – ні з етичних міркувань, ні з естетичних”, – сказав Дмитро Стус.

Він наголосив, що “ні до режисерів, ні до фільму його власне ставлення не змінить ніщо”.

На питання, чи зміниться його ставлення до авторів фільму, якщо до стрічки провернуть сцени з Віктором Медведчуком, який був адвокатом Стуса, він також відповів негативно.

Відзначається, що син поета з самого початку створення фільму не підтримував згадування у кіно Медведчука.

“Люди від мого імені поширили купу заяв… Мене просили поговорити з ними про проблематику, ми домовились, що все не буде вириватись з контексту. Але наскільки мені розповідають мої друзі і моя дружина, все це порушено. А з людьми, які порушують свої обіцянки, я нічого не маю спільного”, – сказав Дмитро Стус.

Він наголосив, що не буде говорити з творцями фільму, навіть якщо вони будуть звертатись до нього з проханням надати авторські права.

Згодом журналісти Укрправди з‘ясували, що Дмитро Стус у 2013 році був членом журі поетичного конкурсу, який організував “Український вибір” Віктора Медведчука.

Відео з конкурсу опубліковане на YouTube.

Одна з конкурсанток після прочитання поезії запитала у Стуса, як він ставиться до того, що людина, яка засадила його батька, фінансує даний поетичний конкурс.

“Така людина тут сидить – Дмитро Стус. Не очікувала вас тут побачити. Скажіть, а яке ваше ставлення до того, що подібні літературні заходи в якості політичного піару оплачує людина, яка засадила великого українського поета Василя Стуса за грати?”, – запитала вона.

Зал зустрів питання оплесками.

Дмитро Стус подякував за питання і заявив, що не знав, хто спонсор даного конкурсу.
“Відвертість за відвертість. Коли мене сюди запрошували, я не питав, хто спонсор”, – сказав син поета-політв’язня.

Його відповідь зустріли сміхом і вигуками, що про спонсора знали усі.

Стус після цього звинуватив дівчину, що вона “залежить від політики”.

“Я давно вже працюю в культурі і хочу вам сказати, що дуже мало людей, які підтримують поетичні конкурси. А для вас я хочу сказати і ваших колег: ви занадто залежите від політики. Якщо ви вже говорите про Василя Стуса, то в нього є дуже добрі слова: “А ще зневажаю політиків”. Люди, які служать політикам, це ще гірше. В даному випадку ви говорите не своїми словами”, – сказав син поета.

Він також додав, що “якщо вам буде легше, я можу звідси піти”, однак залишився у залі.
Loading...Залишити коментар