Систему е-декларування зламали в перший тиждень

0

reyestr

Систему електронного декларування доходів зламали вже в перший тиждень її роботи.

На сайті зявилась підроблена декларація про доходи члена Національного агентства щодо запобігання корупції Руслана Рябошапки.

Сам Рябошапка заперечив факт подачі декларації в систему.

А інформацію про те, що вона сфальсифікована підтвердив нардеп Антон Геращенко, який заявив, що декларацію розмістили його помічники на його прохання, щоби покаати недосконалість системи.

Про це Геращенко розповів на спеціально скликаній прес-конференції в пятницю.

В Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, дійсно є декларація, нібито заповнена Рябошапкою Русланом Георгійовичем.

У ній зазначено, що Рябошапка отримав 25 млн гривень як гонорар від ТОВ “Неякісний розробник”.

“Сьогодні в системі з’явилася декларація, заповнена невідомою особою від імені Руслана Рябошапки, в якій вказується, що Руслан Рябошапка отримав 25 млн гривень від розробника програмного забезпечення”, – сказав Геращенко.

Геращенко зіронізував, що Національне антикорупційне бюро може на підставі цієї декларації починати розслідування і допитувати Рябошапку, звідки він узяв ці гроші.

“Фактично ми показали, що розроблена система електронного декларування – це прохідний двір для будь-кого, хто захоче цю систему зламати і записати туди будь-яку інформацію без згоди власника такої інформації”, – написав пізніше Геращенко в фейсбуці.

Як пише “Лівий берег”, компанія-розробник програмного забезпечення системи електронного декларування ТОВ “Міранда” стверджує, що йдеться не про злом, а про подачу декларації під чужим ім’ям. Як заявив журналістам представник компанії Олексій Вашуков, ідентифікаційний податковий номер при цьому змінити не можна, повідомляє телеканал 112.

Нагадаємо, президент Порошенко обіцяв, що попри “сирість” та недоопрацьованість система запрацює з 15 серпня.

Система передбачатиє кримінальну відповідальність за недостовірні дані. Однак Держспецзв’язок не атестував систему через технічні недоліки і її запуск опинився під загрозою зриву. А запуск без гарантії безпеки вивільнив декларантів з-під відповідальності за недостовірні дані. Правозахисники та представники ЄС вимагають негайно сертифікувати систему.

Недавно в Держспецзв’язку заявили, що не дадуть сертифікат. 
Loading...Залишити коментар