Скандал з Медведчуком: чого досягнув обурений Facebook?

0

Днями в Україні спалахнув новий скандал: користувачам соцмереж стало відомо про рішення видалити з українського фільму про поета Василя Стуса одну з фінальних і ключових сцен зі судового процесу, на якому адвокат поета Віктор Медведчук несподівано визнав вину свого підзахисного, в результаті чого його засудили та відправили у заслання, де Стус помер.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав один із акторів фільму Геннадій Попенко. Пост зібрав тисячі репостів та коментарів, про ситуацію в україському інформаційному сегменті висловилися десятки відомих політиків, журналістів, блогерів та громадських діячів.

Як заявив актор, до продюсерів фільму нібито зателефонували з «адміністрації Медведчука» та сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом. Після цього сцена суду з сценарію зникла.

Багато дописувачів наводили аналогії з часами президентства Леоніда Кучми та його Адмінтрації, очолюваною Віктором Медведчуком. Тоді українські ЗМІ масово піддавались цензурі та наказав з АП про те, що можна показувпти, а що ні. Ситуація з фільмом про Стуса показала знайомі багатьом методи Медведчука. Люди обурились тим, що особа, яка має дуже сумнівну репутацію, може цензурувати індустрію, фінансовану податками громадян України.

З цього приводу також висловився прем‘єр Володимир Гройсман, опублікувавши пост в себе на Facebook.

«Неприпустимо, коли будь-хто намагається впливати на українське кіно і підміняти історичну правду на вигідну будь-кому. Ми не повинні з цим миритись», – заявив Гройсман.

Згодом на сторінці фільму у Facebook з‘явилась офіційна заява продюсерів фільму, в якій вони назвали інформацію про дзвінок від людей Медведчука фейком та пообіцяли повернути сцену суду до хронометражу фільму.

Зазначається, що сцена суду була видалена з останніх драфтів сценарію разом з ще двома десятками сцен. Зокрема, після розмови з сином поета.

“Крім того, розуміючи, що картина виходитиме в прокат в розпал передвиборчої кампанії, ми не хотіли робити пам’ять про велику людину інструментом політичних впливів та аргументів”, – додають у знімальній групі.

Втім, розуміючи суспільну значущість теми, з огляду на кількість прохань з боку громадськості повернути сцену до фільму, його автори за останню добу зібрали продюсерську групу, щоб розглянути можливість вшанувати суспільний запит на присутність в художній картині про поета епізоду суду за участі його адвоката.

“Ми визнаємо, що, видаляючи з останнього драфту сценарію серед іншого і цю сцену, ми не достатньо відповідально підійшли до аналізу її значущості для суспільства”, – йдеться у заяві.

“Найближчим часом сцену буде дознято, про що ми повідомимо медіа окремим прес-релізом”, – наголосила знімальна група.

 

 

 
Loading...Залишити коментар