Скільки і за що ми платимо прокуратурі - Перший Соціальний

Скільки і за що ми платимо прокуратурі

0

пшонка

Вперше за 5 років рахункова палата провела аудит, за яким визначала наскільки ефективно прокуратура використовує бюджетні кошти.

Хронологічні рамки охоплюють 2013 та половину 2014 року. Однак, як виявилось, зміна влади не вплинула на роботу прокуратури, оскільки наступники перейняли методи і досвід попередників.

Аудит показав, що працівники прокуратури не живуть на зарплату. В 2006 році Кабмін затвердив Постанову, згідно якої керівництво прокуратури отримує повну волю у встановленні «надбавок за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої ​​роботи в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням надбавки за класний чин (ранг державного службовця) та вислугу років».

За даними аудиту, і в 2013, і в 2014 роках лише 20-30% всієї заробітної плати становить фіксований оклад, а решту – це надбавки та премії.

Розмір середньої зарплати начальника головного управління центрального апарату становить 28 535 грн. Зарплата прокурора, наприклад, Волинської області та його заступника – 20 358 та 17 780 грн. відповідно.

Останнім часом спостерігалась постійна тенденція до зростання витрат на утримання прокуратури. За 3 роки вони виросли в 1,5 рази – а це мільярди гривень.

Окрім зарплати, прокуратура постійно заявляє про потреби асигнування держбюджету і збільшення фінансування прокуратури, яке вмотивоване потребою будівництва нових споруд по всій країні. Також постійно зростає кількість працівників – в середньому на 15 % в рік.

І це – лише офіційні цифри. Таким чином, прокуратура зі своїм сумнівними успіхами та роботою на користь українського народу всмоктує мільярди народних гривень. Тепер зрозуміло, чому вона так активно підтримує будь-яку владу: кусати руку, що годує, як мінімум, нерозумно.
Loading...Залишити коментар