Слов’янин Матіос злякався, що євреї можуть залити його кров’ю

0

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос натякнув на бажання євреїв “залити кров’ю” слов’ян, порівнявши підозрюваного в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко – Бориса Германа – з діячем російського і німецького соціал-демократичного руху початку XX століття Олександром Парвусом. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Insider.

Неурядова організація Центр імені Симона Візенталя, діяльність якої спрямована на захист прав людини, боротьбу з тероризмом, антисемітизмом і вивчення Голокосту, закликала українську владу звільнити Анатолія Матіоса з посади за висловлювання антисемітського характеру.

На переконання глави Українського єврейського комітету Едуарда Долинського, Матіос натякнув на бажання євреїв “залити кров’ю” слов’ян, пише Time of Israel.

27 червня американський журнал Newsweek розцінив слова Матіоса як підтримку антисемітських теорій змови. У тексті матеріалу говориться, що це стало “різким нагадуванням” про прояви антисемітизму і расизму в публічному дискурсі України.

Голова східноєвропейського відділу Центру Симона Візенталя Ефраїм Зурофф своєю чергою назвав висловлювання Матіоса “обурливими і помилковими”. При цьому Зурофф наголосив, що комуністи діяли не як євреї. “Їх надихала Москва, а не Єрусалим”, – зазначив він.

А борець з проявами антисемітизму в Литві і Східній Європі Довід Кац висловив думку, що в Україні відроджується “лютий антисемітизм”. “І після цього ви дійсно маєте намір вступити в ЄС?”, – заявив Кац.

 
Loading...Залишити коментар