Сміття зі Львова так і не вивозиться

0

Ситуація з вивозом сміття зі Львова погіршилася через те, що міста, які підписали сміттєвий меморандум, не виконують його. З двох десятків міст реально сміття приймають тільки 4 районні центри.

На сьогодні у місті 35% сміттєвих майданчиків є переповненими, не вивезено 7580 тонн невивезеного сміття, зокрема 5440 тонн лежить на землі.

Тим часом підвищується температура атмосферного повітря і зростає ризик спалаху кишкових та інших інфекцій. Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий у понеділок, 15 травня, після позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

З огляду на це, уже сьогодні міська влада Львова звернеться до управління Держпродспоживслужби щодо надання висновку про загрозу виникнення надзвичайної екологічної ситуації у місті. У випадку отримання відповідного висновку міська влада терміново підготує для Кабміну документи щодо оголошення Львова територією надзвичайної екологічної ситуації.

«Я можу лише інформувати про ситуацію, рішення про введення надзвичайної ситуації приймає держава», – уточнив міський голова.

Для цього влада Львова просить у прем’єр-міністра невідкладно скликати державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо вирішення питання вивозу сміття зі Львова на полігони в інші області України.

Нагадаємо, в кінці травня 2016 року на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.

Раніше обласна та міська влада обрали перспективну ділянку і розпочали її дослідження, але вона виявилась не підходящою.

Недавно з’явилась інформація, що меру Садовому можуть вручити підозру у цій справі.
Loading...Залишити коментар