Сотні медиків вийшли на протест в Запоріжжі

1

medyky

Сотні працівників екстреної медичної допомоги вийшли під стіни Запорізької облдержадміністрації та біля мерії міста.

Про це повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

Таким чином вони хотіли привернути увагу до необдуманих кроків у реформуванні медичної галузі, які можуть привести до трагічних та незворотніх наслідків. Зокрема вони виступили проти ініціативи в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун змінити склад бригадах служби екстренної допомоги. Ініціатором протесту виступила незалежна профспілки лікарів швидкої допомоги міста Запоріжжя.

Спершу медики прийшли до стін облдержадміністрації. У їхніх руках – плакати: «Україні – швидку допомогу з лікарями та фельдшерами», «Ні – знищенню швидкої допомоги», «Людське – життя – не експеримент», «Безкоштовна медицина – не послуга, а право», «Пані Супрун, Ви – не в Америці! Живіть за нашими українськими реаліями».

Голова незалежної профспілки лікарів швидкої допомоги міста Запоріжжя, заступник голови ВПМПУ Анатолій Сидоренко пояснив, що МОЗ намагається впровадити реформу екстреної допомоги, яка не покращить, а лише погіршить ситуацію. Постраждають як медпрацівники, 40% яких у результаті нововведень втратять роботу, так і пацієнти, які не отримають необхідну допомогу .

«Сьогодні ми вийшли на протест, щоб закликати Уляну Супрун зупинитися, – сказав Анатолій Сидоренко. – Ми також сподівалися, що нас почує й Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: приїде й відкриє нашу диспетчерську, але він передумав. З 2012 року, коли був ухвалений закон «Про екстрену медичну допомогу», у нас відбувалося реформування. У місті воно пройшло досить успішно. Так, зробили комп’ютеризовану диспетчерську, закуповують нові машини, спецодяг. Тоді ж у 2012 році були визначені різні склади бригад з урахуванням потреб людей. Але з приходом на посаду в. о міністра охорони здоров’я Уляни Супрун почалося переформатування нашої служби. Заплановано, що на «швидких» працюватимуть лише парамедики та паратехніки, завданням яких буде – доведення хворого до стаціонару. Простіше кажучи, є дві системи допомоги – американська та франко-німецька. Вони діють за різними принципами: «хапай і тягни» – це робитимуть парамедики та «стій і лікуй» – так ми працюємо зараз. Для прикладу візьмемо наш Бердянськ. У курортний сезон тут буває 160-180 викликів на день. А тепер уявіть, що усіх цих хворих треба буде спочатку довезти у лікарню».

Представники Незалежної профспілки працівників швидкої допомоги написали звернення до голови Запорізької обласної держадміністрації Костянтина Бриля та міського голови Володимира Буряка з проханням не допустити руйнування служби екстреної медичної допомоги. Текст звернення на мітингу зачитав Анатолій Сидоренко. Він повторив, що запорізькі медики виступають проти ініціативи в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун замінити в бригадах «швидкої» лікарів і фельдшерів на парамедиків. Профспілківці переконані, що допомогти людям в найкоротші терміни можуть тільки лікарі й фельдшери, які «починають лікувати пацієнта безпосередньо на місці виклику і під час транспортування його в стаціонар», – зазначається у зверненні.

У свою чергу заступник Вікторія Удовиченко під час виступу наголосила: «Якщо ще забрати дійсно діючу нинішню систему екстреної медичної допомоги, то у людей, які перебуватимуть у невідкладному стані шанси на порятунок зменшаться. Крім того, питання: хіба у нас є дороги? Хіба у нас можливо довезти серйозно хвору людину в лікарню за 100 км живим без надання належної допомоги?»

У свою чергу активістка незалежної профспілки, голова ревізійної комісії ВПМПУ Вікторія Удовиченко під час виступу наголосила: «Якщо ще знищити дійсно діючу нинішню систему екстреної медичної допомоги, то у людей, які перебуватимуть у невідкладному стані, шанси на порятунок зменшаться. Та й хіба у нас є нормальні дороги? Хіба у нас можливо довезти серйозно хвору людину в лікарню за 100 км живим без надання належної допомоги?»

На обох мітингах до протестувальників вийшли представники місцевої влади: голова облдержадміністрації Костянтин Бриль та заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров. Вони висловили їм свою підтримку.

У незалежній профспілці сподіваються, що їхній голос сьогодні почують й в урядових кабінетах.

«Якщо цього не станеться, ми продовжуватимемо діяти в межах законодавства, – зазначив Анатолій Сидоренко. – Нам заборонено страйкувати,але ми можемо вести роз’яснювальну роботу серед простих людей. Ми звертатимемося до них за підтримкою. Громадяни тоді зроблять висновки і належно оцінять дії уряду. Влада повинна зрозуміти, що не можна робити експерименти на житті людей».
Loading...1 коментар

  1. Александр on

    Эта Супрун, с удостоверение американского мед училища, и квалификацией лаборант, на посту Министра видимо рехнулась. Уважаемые медики, готовьте МАССОВЫЙ протест и ОБЪЯВЛЯЙТЕ дату. Выйдем ВСЕ, а американского лаборанты из Министров – в санитарки!

Залишити коментар