Соцмережі шоковані масштабами вирубки лісу на Закарпатті

0

Команда WWF (Всесвітнього фонду природи) в Україні оприлюднила відео масштабів вирубки лісів в Усть-Чорнянському лісництві, зняте з висоти пташиного польоту.

Дрон відзняв близько 50 гектарів суцільно зрубаного лісу. В організації додали, що нові дерева тут почали рубати попри “період тиші”, пише tsn.ua.

Оглянути територію через можливе порушення Закону “Про оцінку впливу на довкілля” 12 червня взялася робоча група у складі Держекоінспекції, громадських екоінспекторів, експертів “Лісової варти” та журналістів-розслідувачів. У повідомленні йдеться, що міст, який вів до лісосіки, перекрили невідомі молодики. На місце викликали поліцію, однак перевірки домогтися так і не вдалося. Але наступного дня захисники природи таки потрапили на лісосіку та зафільмували на відео масштаби вирубки.

Масштаби вирубки в Усть-Чорній

Ви, напевно, бачили прямі включення Лісової варти із Закарпаття. Наша команда і Державна екологічна інспекція України у супроводі Головне управління Національної поліції в Закарпатській області таки потрапили на лісосіку, куди нас намагалися недопустити. Журналістам Стоп корупції Телеканал ZIK Texty.org.ua також вдалося туди дістатися – комусь вночі, а комусь – непомітно вдень.За допомогою дрона ми відзняли побачене, а це – близько 50 гектарів суцільно зрубаного лісу. Ще 13 гектарів тут почали рубати незважаючи на "період тиші". Зараз ведеться слідство. Більше про виїзд та порушення, які Лісова варта зафіксувала разом з інспекторами тут: http://bit.ly/2JWqj9k

Gepostet von WWF в Україні am Montag, 18. Juni 2018

“Коли нам нарешті вдалося потрапити на місце, ми були вражені масштабом суцільних вирубок. Також, попри “період тиші”, із 7:00 до 12:00 невідомі особи зрубали близько сотні дерев. Вибірково оглянувши пні свіжозрізаних дерев, ми виявили, що відсоток хворих дерев може бути значно меншим, ніж зазначений у документації”, – заявив координатор проекту “Лісова варта”  Дмитро Карабчук.

Про порушення повідомили аудиторів компанії SGS, які видали сертифікат, а також український і міжнародний офіси Лісової наглядової ради (FSC).
Loading...Залишити коментар