Соцвиплати не знищили бажання працювати

0

Дослідники Університету Пенсільванії і Університету Чикаго провели аналіз даних про зайнятість і витратах жителів штату Аляски, які отримують з 1982 року регулярні виплати від фонду, який управляє доходами від видобутку нафти.

Про це повідомляє Quartz.

Так, дослідники виявили, що місцеві жителі не стали менше працювати після отримання таких виплат.

Ще в 1970-і роки на Алясці стартували експерименти з введенням негативних податків. В ході таких експериментів вдалося встановити, що виплати придушували стимул працювати: зростання незаробленого доходу на 10% знижував заробіток населення на 1%.

У той же час, Національне бюро економічних досліджень поставило результати даних досліджень. Фонд Alaska Permanent Fund, який керує прибутками від видобутку нафти на території штату, з 1982 року висилав чеки з дивідендами кожному жителю регіону. Так, в останні роки розмір таких виплат становила $ 2072 на людину в рік.

В ході дослідження було вивчено поведінку жителів штату Аляска до і після введення виплат, щоб зрозуміти, який вони надали ефект на прагнення людей працювати. Як заявляють дослідники, рівень зайнятості в штаті не змінився, а частка жителів Аляски, які працюють неповний день, збільшилася на 17%. Як зазначає один з авторів дослідження, додатковий дохід дозволив жителям Аляски більше споживати, що, в свою чергу, підвищило попит в торгівлі і сфері послуг. Таким чином, було зафіксовано зростання витрат при повній зайнятості.
Loading...Залишити коментар