Спалах антиполіцейского насильства

0

polis

В Сен-Лоран-дю-Мароні, що в Гвіані, стався вибух антиполіцейского насильства. Гвіана населена в переважній більшості чорношкірими і мулатами. Це заморський департамент Франції, що лежить між Атлантичним океаном і північною межею Бразилії.

Молодого чоловіка Фабріса було затримано за перебування за кермом без посвідчення і під дією алкоголю. Затримання відбувалось у дуже жорсткій формі. Тоді сім’я вирушила в жандармерію, але пояснень не отримала. Далі під казармою стали горіти шини, жандарми спробували розігнати людей сльозогінним газом. У відповідь молодь стала кидати запальну суміш, спалахнули машини, постраждали декілька торгових закладів. На будівлі жандармерії було пошкоджено дах. На світанку ситуація стихла. Під варту відправлено двох мітингувальників, один з них неповнолітній. Батько Фабріса заявив, що був побитий поліцією. Одному жандармові зламали щелепу, інший отримав поранення в ногу.

Варто зазначити, що Сен-Лоран колись був столицею каторги для особливо небезпечних злочинців, туди засилали учасників революції 1848-го і паризьких комунарів. Мало кому було під силу витримати вологий жаркий клімат і тропічні хвороби, тому більшість там і гинуло.

Якщо не звертати уваги на страшну спеку і вологість, безробіття, що вже перевищило 25%, ці краї є справжнім первозданним раєм: основну частину Гвіани займають густі і незаймані ліси на плоскогір’ї, лише 6% території уздовж океану припадає на освоєні землі і прибережні мілини.
Loading...Залишити коментар