Справа розстрілу “Небесної сотні” розслідувана на 80%

0

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідство у основним справах про злочини проти активістів Майдану взимку 2013-2014 років завершено на 80%.

Про це Луценко заявив в ефірі телеканалу ZIK.

“Справа Майдану є справою номер один. У ньому є два великі блоки. Перше – залучення до відповідальності людей, які находяться на території України, це рядові і середнього рівня виконавці злочинного наказу про розстріли мирних людей. Всіх, кого вдалося встановити, затримати, пред’явити звинувачення – знаходяться в судах, їх 280 за різними кваліфікаціями. Середня і вища ланка – втекла в Москву, де-не-де – на тимчасово окуповану територію. Саме у цих справах – Януковича, Захарченко, Якименко – ми закінчили слідство і зараз суд дає дозвіл на заочне засудження. Це означає, що вже в наступному році за розстріл Майдану почнеться процес і над цими трьома”, – заявив Луценко.

За його словами, ГПУ також отримала або очікує відповіді з судів у справах екс-прем’єра Миколи Азарова, колишнього першого віце-прем’єра Сергія Арбузова, екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького, Андрія і Сергія Клюєвих та інших чиновників часів Януковича.

“Таким чином, я можу сказати – основні справи Майдану і щодо виконавців та організаторів – слідство завершило відсотків на вісімдесят. Безумовно, ще є чим займатися і кожен керівник слідства звичайно хоче мати більше підлеглих, але у мене в головному слідчому управлінні 150 слідчих. Ми також не можемо 3 роки тримати людей тільки на цих справах”, – підсумував Генпрокурор.
Loading...Залишити коментар