Справи про офшори Порошенка не мають шансу в Україні, – антикорупційний прокурор

0

offshore_poroshenko

Кримінальні справи стосовно офшорів президента Порошенка не мають шансу в Україні.

Таку заяву зробив Назар Холодницький, голова антикорупційної прокуратури в інтерв’ю “Громадському ТБ”.

На його думку, в першу чергу проблема в тому, що президент не підконтрольний ні НАБУ, ні антикорупційній прокуратурі, однак і це не панацея.

«Замість офшорів президента краще зайнятися справами, за якими точно буде результат», – упевнений антикорупційний прокурор.

Назар Холодницький вважає, що українські олігархи-власники офшорів створюють їх через те, що не довіряють українським судам. Зокрема, на питання про те, чи розслідує антикорупційна прокуратура інформацію з так званих панамських документів про офшори, до яких причетні українці, і, зокрема, президент Петро Порошенко, Холодницький заявив, що в цьому контексті слід розмежовувати юридичну і моральну сторони питання.

«Зрозуміло, що просто так передати підприємство в «сліпий траст»не можна – спочатку потрібно створити спеціальну компанію», – так Холодницький пояснив існування офшорів у президента.

Він заявив, що підприємці змушені створювати офшорні компанії, оскільки це дозволяє їм звертатися в міжнародні суди.

«У нас навіть вищі особи держави не вірять в українські суди», – зазначив антикорупційний прокурор і зауважив, що довіри до Високого суду Лондона куди більше, ніж в сумнозвісному Печерському.

«Недарма і наші, і російські олігархи куди біжать? В суд Лондона», – зауважив Холодницький.

Нагадаємо, 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, що використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків.

Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, включаючи президента РФ Путіна, президента України Порошенка, відомого футболіста Ліонеля Мессі й інших відомих впливових людей.

Серед власників офшорів, зокрема, матеріали про трьох людей, пов’язаних з Україною, – президента України Петра Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка і британського бізнесмена пакистанського походження Мохаммада Захура, який живе і працює в Україні.

З опублікованих документів стало відомо, що Порошенко не передав “Рошен” в “сліпий траст”, а вивів в офшор, а одеський мер Геннадій Труханов взагалі має російський паспорт.

Пізніше стало відомо про участь в скандалі британського прем’єра Девіда Кемерона. Це спричинило масові протести з вимогою його відставки. Раніше через “панамські документи” у відставку пішов прем’єр Ісландії.

Недавно анонімне джерело, яке надало 11 мільйонів документів журналістам, розповіло про свої мотиви.
Loading...Залишити коментар