Стало відомо, хто голосував за позбавлення громадянства Саакашвілі

0

Голосування Комісії з питань громадянства при президенті України за припинення українського громадянства екс-глави Одеської ОДА Міхаіла Саакашвілі відбулося 26 липня, присутні на засіданні проголосували за рішення одноголосно.

Про це йдеться у статті видання KyivPost, пише Українська правда.

За даними ЗМІ, серед 12 з 15 членів Комісії, які були присутні на засіданні, лише один утримався, серед присутніх не було директора Інституту демографії та соцдосліджень НАН Елли Лібанової, глави Мінкульту Євгена Нищука та нардепа від БПП Валерія Пацкана.

Серед тих, хто підтримав припинення громадянства Саакашвілі — глава АП Ігор Райнін, керівник апарату АП Олексій Дніпров, заступник голови СБУ Віктор Кононенко, глава департаменту з питань громадянства АП Максим Моісєєв, держсекретар МВС України Олексій Тахтай, заступник глави Міноборони Іван Руснак, заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, ректор Київського університету права НАН Юрій Бошицький, заввідділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН Віктор Войналович.

«24 липня Порошенко змінив склад Комісії з громадянства, призначивши 3 нових членів, у т.ч. Тахтая. Він фігурує у відео, де він домовляється про корупційну схему продажу піску з колишнім заступником глави МВС Арсена Авакова Сергієм Чеботарем», — зазначає видання. Тахтай ці обвинувачення спростовує.

Інший член Комісії — Олексій Дніпров — був заступником міністра Дмитра Табачника за часів Януковича і главою його апарату та підлягає люстрації, але президент Порошенко ігнорує зобов’язання звільнити його за законом про люстрацію.

Тим часом Саакашвілі прибув до Польщі, де виступив на річниці Варшавського повстання.

Про це повідомляє місцеве видання Telewizja Republika.

Видання опублікувало відео з виступом політика з нагоди 73-ї річниці Варшавського повстання. У прес-службі політика поки не коментують його прибуття у Польщу.

Нагадаємо, Міхеїла Саакашвілі позбавили українського громадянства через те, що він нібито приховав інформацію про своє кримінальне переслідування у Грузії.

Сам Саакашвілі відреагував на цю інформацію, назвавши себе «простим українцем», який боротиметься за своє громадянство.

Міхеїл Саакашвілі напередодні полетів до США. Він заявив, що буде домагатися повернення в Україну. Натомість, журналісти дізнались, що Україна готова видати Саакашвілі Грузії, якщо він повернеться в Україну, а грузинська сторона надасть після цього відповідний запит.

Грузинського громадянства його позбавили 4 грудня 2015 року.
Loading...Залишити коментар