Станом на 11 січня Україна використала всі квоти на постачання меду

0

Україна в цьому році вже вичерпала квоту Євросоюзу на експорт меду.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав заступник міністра аграрної політики Максима Мартинюк.

“На календарі – 11 січня, а 100% експортної квоти на постачання меду до ЄС уже вибрано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений.
Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть поза межами автономних преференцій). Але водначас дата 11.01 та нульовий баланс свідчать про надвисокий потенціал цієї галузі.

В Україні налічується близько 400 000 пасічників, які сумарно виробляють в середньому 70 тис тонн меду на рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тис тонн, або 80% всього українського меду експортується – переважно, в Європейський союз. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоутворюючих рослин – до 140 000 тонн меду на рік, вдвічі більше від поточних обсягів.

Отже, ми маємо ринок збуту та можливість для нарощування поставок. Камінь спотикання – в Україні не діють жодні обов’язкові вимоги до якості меду. Існуючий державний стандарт є добровільним. В той же час, в рамках Угоди про Асоціацію, Україна зобов’язалась впровадити європейські вимоги до меду, які зафіксовані у Директиві Ради 2001/110/ЄС. Дедлайн – кінець наступного року.

Українські медороби є найконсервативнішим прошарком консервативного класу аграріїв і внаслідок цього не надто схильні до об’єднання. Однак завдання із напрацювання основного документу в галузі вимагає консолідації зусиль усіх учасників ринку, тож ми сподіваємося на активний feedback.”, – написано в повідомленні.
Loading...Залишити коментар