Студенти та викладачі НМУ імені Богомольця оголосили страйк

0

Студенти і трудовий колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця оголосили безстроковий страйк.

Про це повідомляється на сторінці вузу в Facebook.

Страйк оголошено в зв’язку з втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність і самоврядування НМУ ім. А.А. Богомольця.

“Страйк оголошено у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені О.О. Богомольця, що є грубим порушенням частини 3 ст. 2 Закону України “Про вищу освіту”, Конституції України та інших актів законодавства, що гарантують автономію вищих навчальних закладів в Україні.

Керівництво МОЗ (а саме перший заступник Уляни Супрун – Олександр Лінчевський) системно протягом 2017 – 2018 років в порушення вимог закону та перевищуючи свої повноваження, зловживаючи владою надавало письмові вказівки Університету порушувати закон під загрозою розправи звільненням, здійснити розтрату бюджетних коштів в особливо великому розмірі в обхід передбачених законом обов’язкових тендерних процедур.

Через категоричну відмову Ректора Університету виконувати незаконні накази МОЗу – керівництвом Міністерства було створено каральну комісію на чолі з першим заступником Уляни Супрун паном Олександром Лінчевським, а ректора університету незаконно відсторонено від виконання її обов’язків.

Такі дії керівництва МОЗу прямо порушують ст. 19 Конституції України згідно якої правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких, ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

В таких діях Керівництва МОЗ вбачається в тому числі порушення норм закону України “Про запобігання корупції”, зокрема в тому, що вчиняючи розправу над Університетом з застосуванням своїх повноважень керівництво МОЗ допустило конфлікт інтересів, в якому продовжує протиправно діяти дотепер.

Трудовий колектив НМУ імені О.О. Богомольця наголошує, що право обирати керівництво університету належить виключно трудовому колективу ВИШу.

Непрозоре, без будь якої мотивації, призначення МОЗом на власний розсуд на час роботи каральної комісії виконувача обов’язків ректора, який не має жодного відношення до Вченогї ради Університету – є зухвалим ігноруванням думки трудового колективу Вишу. Це – демонстрація абсолютної зневаги керівництвом МОЗу законодавства України, що гарантує самоврядність та незалежність ВИШів та всіх його працівників.

Нажаль, замість негайного припинення свавілля своїх заступників виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун продовжує свою бездіяльність, прикриваючи їх незаконні дії.

МОЗ вирішив поставити весь університет на коліна, заблокувавши виплати стипендій студентам та заробітних плат трудовому колективу незаконно відібравши право банківського підпису у законно обораного керівництва ВИШу, про що 23 лютого 2018 року Міністерство повідомило на своєму офіційному сайті.

Студенти та працівники університету заявляють, що такі дешеві маніпуляції та неприкритий тиск зі сторони керівництва МОЗу є неприйнятним. Ми не раби.

Часи тоталітарного державного управління ВИШами залишились в комуністичному минулому. Порушення закону, корумпована діяльність керівництва МОЗу плюндрує демократичні принципи, які є запорукою успішного майбутнього української держави.

Тому, починаючи з понеділка 26 лютого 2018 року навчальний процес та наукова діяльність в НМУ імені О.О. Богомольця повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення Університету будуть недоступними для відвідувачів за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти. Право на страйк закріплено статтею 44 Конституції України та статтею 4 Європейської соціальної хартії.

Страйк оголошено страйкомом, до якого увійшли зі сторони студентства представники Студентського парламенту Університету, Студентської ГО “Студентська довіра”, студентський профком, та студентський актив. Зі сторони трудового колективу НМУ імені О.О. Богомольця декани та проректори, профспілковий комітет університету.”, – написано в повідомленні.
Loading...Залишити коментар