Створення державно-приватної нафтової корпорації – гра з шулером, – експерт

0

yatsenuk_kolomoiskyi

Уряд Яценюка дуже ризикує, плануючи створювати вертикально-інтегровану компанію зі структур, котрі на половину належать нафтовому магнату Ігорю Коломойському.

Для держави створення вертикально інтегрованої компанії (ВІНК) на базі напівдержавної нафтовидобувної компанії «Укрнафта», нафтопереробної «Укртатнафти» і на 100% державної нафтотранспортної «Укртранснафти» безглуздо навіть теоретично.

У той же час група «Приват» Ігоря Коломойського при такому розвитку подій може отримати масу вигод, включаючи можливість скуповування акцій ВІНК і заняття крісла глави «нафтового монстра».

Таку думку висловив експерт нафтового ринку Сергій Куюн в статті для «Дзеркала тижня».

Експерт порівнює такі плани уряду з «грою з шулером». На його думку, група «Приват» і так має багато важелів впливу в нафтовій галузі, про що свідчать події останніх шести місяців, а створення ВІНК лише закріпить її та дасть можливість створення монополії.

«Те, що саме Ігор Коломойський є нинішнім ініціатором проекту ВІНК, вказує на його надії знову повернутися до цих потоків, але вже в рамках формально створеної вертикально інтегрованої компанії», – пише Куюн.

Експерт заявляє, що об’єднання видобувної та транспортної компаній мало б сенс, якби вони були на 100% державними, а в сьогоднішньому вигляді це не має жодного сенсу.

«Основною причиною невдоволення великими вертикальними структурами є їх схильність до монополізації ринків. Навіть у Росії, де, здавалося б, все схоплено, антимонопольне відомство постійно заявляє про необхідність відділення збутових підрозділів нафтових компаній від переробних і видобувних», – пише Куюн.
Loading...Залишити коментар