Суд арештував завод “Біола” і студію “1+1” через борги Коломойського перед Приватбанком

0

Печерський районний суд Києва заарештував будівлю заводу “Біола” (Дніпро), будівлю в Києві, яку орендує телерадіокомпанія “Студія 1 + 1”, а також літак Boeing у справі розкрадання коштів з Приватбанку.

Про це свідчать матеріали суду, передають “Українські Новини”.

Згідно з судовими матеріалами, посадові особи Приватбанку шляхом зловживання своїм службовим становищем протягом 2014 заволоділи державними коштами Національного банку в сумі понад 19 млрд гривень, виділених на рефінансування.

В рамках слідства прокурор просив суд про накладення арешту на таке майно: земельні ділянки в Одеській області, Овідіопольському районі, масив “Золотий берег” (акваторія Чорного моря), що належать ТОВ “Хаджибей”; нежитлові приміщення житлово-офісного будинку та підземного паркінгу в Києві по вул. Фрунзе, 23, що належать ТОВ “Поділ Нерухомість” (орендує “Студія 1 + 1”); будівлю заводу “Біола” в Дніпрі по вул. Берегова, 135, що належить ТОВ “Ерлан”; літак Boeing 767-300 (власність португальської Pennylane – Comercio Internacional LDA).

Крім того, прокурор просив про арешт наступної нерухомості: будівлю в Києві по проспекту Степана Бандери, 34 площею 6 921 кв. м, що належить ТОВ “Імме”; нежитлові будівлі в Дніпрі по вул. Чкалова, 27, що належать ТОВ “Акватера” і ТОВ “Арлан”; будівлю торгового павільйону в Одесі по вул. Космонавтів, 32 (належить ПАТ “Проектно-пошуковий інститут” Південмедбіосинтез “).

4 вересня суд ухвалив рішення заарештувати всі зазначене майно, а 7 вересня прийняв рішення про арешт зернового терміналу “Боріваж” в Одеській області (належить ТОВ “Агротермінал Логістик”).

“Постановою від 01.08.2017 морський перегрузочно-складський комплекс зернових вантажів з причалом за адресою: Одеська область, Лиманський район Новобілярскій сільрада, який на праві приватної власності належить ТОВ« Агротермінал Логістик», визнаний речовим доказом у справі, так як майно могло бути придбано протиправним шляхом і отримано в результаті вчинення кримінального правопорушення”, – йдеться в клопотанні.

Кінцевим бенефіціаром “Агротермінал Логістик” є Ігор Коломойський.

Водночас, у Нацбанку зазначили, що не звертались до телеканалу з вимогою покинути приміщення.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.

Згідно документу, у деяких медіа сьогодні була поширена інформація про нібито “виселення” орендатора із будівлі по вул. Кирилівській, 23 за зверненням Національного банку.

“Національний банк не звертався ні до орендаря ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1+1”, ні до орендодавця ТОВ “Поділ нерухомість” із вимогою звільнити приміщення по вул. Кирилівській, 23″,- сказано у повідомленні.

Нагадаємо, у грудні 2016 року було прийняте рішення про передачу ПриватБанку у власність держави.

Рішення було прийняте після того, як власники установи не змогли виконати програму докапіталізації. У капіталі «ПриватБанку» виявили недостачу в 148 млрд грн, із яких державі доведеться закрити щонайменше 116 млрд. Як виявилося, близько 97% комерційних кредитів «ПриватБанк» видав пов’язаним особам. Також «ПриватБанк» видавав кредити на неринкових умовах «порожнім» компаніям з грецькими номінальними власниками.

23 липня стало відомо, що міністерство фінансів підписали меморандум про співпрацю, який дозволить використовувати технології банку для створення єдиної системи верифікації бюджетних виплат.

Окрім того, колишній бенефіціар Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду Києва з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком по боргах «ПриватБанку».   Загалом Коломойський подав до суду більше 90 позовів стосовно націоналізації ПриватБанку.
Loading...Залишити коментар