Суд експропріював майно Фірташа

0

Господарський суд Запорізької області задовольнив позов керівника САП Назара Холодницького і вирішив повернути майно Запорізького титано-магнієвого комбінату державі (ЗТМК).

Про це повідомляє прес-служба САП у Facebook.

“Сьогодні, 9 липня 2018 року, Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до компанії “Толексіс Трейдинг Лімітед” щодо розірвання договору про заснування ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” і до ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” щодо повернення майна”, – йдеться в повідомленні.

Рішення передбачає розірвання договору про заснування ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” № 85 від 22 лютого 2013 року, укладеного Фондом державного майна України і компанією Tolexis Trading Limited в повному обсязі.

У САП нагадали, що подали позов проти Фірташа в 2016 році.

У 2013 році Фонд держмайна України уклав з офшорною компанією Tolexis Trading Limited (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group бізнесмена Дмитра Фірташа, договір про заснування ТОВ “ЗТМК”.

ФДМ передав до статутного капіталу цієї компанії весь комбінат.

“Компанією Tolexis Trading Limited здійснений внесок у грошовій формі в сумі 110 млн доларів США, який мав виняткове цільове призначення, а саме для фінансування модернізації виробництва до встановлених термінів протягом 2013 – I кварталу 2015 року. Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ “ЗТМК” становить 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтрачені на погашення раніше створених заборгованостей ДП “ЗТМК” за енергоносі ки і перед кредиторами, пов’язаними з DF Group”, – повідомили в САП.
Loading...Залишити коментар