Суд залишив за ґратами волонтера та бійця АТО, якого побили «мажори»

0

Sanches

Апеляційний суд залишив за ґратами волонтера та бійця добровольця Андрія Сарвірі, позивний Санчес.

Апеляційний суд Вінницької області переніс слухання апеляційної скарги 5-ти адвокатів бійця АТО із Вінниці на 23-те грудня на 11.00. Слухання не відбулось через відсутність потерпілого, який, за словами його адвоката, раптово 7-го грудня ліг у лікарню на лікування на 10-14 днів… Тому друзі бійця з усієї України, батьки, волонтери та журналісти змогли побачити Андрія у клітці суду протягом 15-20 хвилин… Конвой із нацгвардійців, які в новенькій формі явно лише чули про АТО із телевізора, не пускали до Санчеса рідних, забороняли себе фотографувати і лякали присутніх собаками біля автозаків.

«Ми сподіваємось на справедливе рішення суду і що Андрія випустять на волю із камери під особисті зобов’язання чи на поруки, – розповіли після короткого засідання батьки Андрія. – Бо не має сидіти, він добровільно пішов на війну і його місце там на передовій, а не ґратами… Втім, ми бачимо, що процес явно зумисно затягується. Тому просимо, щоб 23-го грудня тут зібралось ще більше людей, які вимагатимуть від суддів справедливого рішення долі Андрія».

Нагадаємо, що все почалось у 2008 році у центрі Вінниці, коли молодик прогулювався із товаришем й виник конфлікт із трьома незнайомцями. Бо хтось когось зачепив плечем.

«У результаті бійки Андрій отримав струс мозку, внутрішній перелом носа та інші пошкодження. До речі, одним із нападників був син директора м’ясокомбінату – Сергій. Батьки тоді ще 19-річного Андрія Сарвіри в міліцію подали заяву на нападників, але кримінальне провадження не відкрили за відсутністю складу злочину. А Андрія звинуватили в нападі на трьох чоловік і нанесенні одному з них тілесних ушкоджень. Головним потерпілим у цьому кримінальному провадженні став Сергій Семенчук, який у результаті бійки отримав поранення обличчя скляною пляшкою. Хоча відбитків пальців Андрія на пляшці так і не знайшли. Ніхто із свідків бійки у суді так і не підтвердив, що Андрій Сарвіра бив пляшкою Сергія Семенчука. Цікаво те, що товариш бійця, який того вечора тримав пляшку у руках, взагалі зник із справи. А згодом його звільнили від відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності, що підтверджується ухвалою суду від 23.01.2015 року», – кажуть рідні.

Із достовірних джерел відомо, що причиною цього може бути те, що рідні мажора на той момент працювали на непоганих посадах.

Прокуратура висунула Андрію-Санчесу звинувачення в нанесенні тяжких тілесних ушкоджень Семенчуку і запросила 5 років позбавлення волі. Починаючи із 2012 року, справу дорозслідували. І все завдяки тому, що хлопця підтримали активісти.

«23 вересня суддя Ірина Курбатова з Вінницького міського суду винесла вирок і присудила Андрію 5 років позбавлення волі за злочин. Його звинувачують за ст. 121 ч. 1 — умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій. Необ’єктивність і неправильність цього вироку у тому, що суддя взагалі не проаналізувала ніяких доказів. «Докази» були взяті тільки зі слів потерпілого, а вони повністю суперечать даним, отриманим під час досудового слідства та тим, які зібрала прокуратура. Йдеться про відтворення, очні ставки, огляд місця події», — розповідає адвокат Андрія Валерій Шалагінов.

Бійця відразу в залі суду заарештували й тепер він перебуває у камері попереднього тримання. І ніхто навіть не звернув уваги на те, що Андрій Сарвіра – діючий боєць АТО. На війну він пішов добровольцем й значиться в складі 81-ї бригади ЗСУ.

«Остання смс від Санчеса: 5 років дали, взяли під варту», – сказав волонтер.
Loading...Залишити коментар