Суддю, якого спіймали на хабарі, не взяли під варту - Перший Соціальний

Суддю, якого спіймали на хабарі, не взяли під варту

0

zinchenko

Галицький районний суд міста Львова відмовив детективам НАБУ у клопотанні про арешт судді Солом’янського районного суду Києва, затриманого «на гарячому» під час отримання хабара.

Про це у неділю, 29 січня, повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

Як зазначається, судді обрали підозрюваному запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Ухвалюючи рішення, суддя Галицького райсуду мотивував його публічним зверненням Вищої ради правосуддя.

На думку НАБУ, це рішення львівського суду є неприйнятним. «Ситуація, що склалася, на думку НАБУ, cуперечить букві і духу судової реформи. Закликаємо компетентні органи та громадськість дати їй належну оцінку, аби унеможливи повторення подібних випадків в майбутньому», – заявили у Нацбюро.

Між тим, за інформацією ЗМІ, суддею Солом’янського райсуду Києва, якого затримали на хабарі, виявився Сергій Зінченко. Про це повідомили джерела в адвокатських колах. Посередником в отриманні хабара, згідно з інформацією «Української Правди», був директор адвокатського бюро «ПМ і Компанія» Віталій Холоденко. Отриманий хабар у розмірі $22 тис. вони мали передати службовим особам Міністерства юстиції України за сприяння у знятті арешту з приміщення, яке перебувало у заставі банку.

До слова, згідно з декларацією за 2015 рік, Зінченко має земельну ділянку площею 1310 кв м у селищі Зелений Бір Васильківського району Київщини. Окрім того, у нього є Lexus моделі LC460 L, 2007 року випуску. Відповідно до документа, у 2015 році суддя отримав 188900 грн зарплати, а його дружина Катерина — 18524 грн. Суддя також взяв кредит в банку у розмірі 89 тис. грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що співробітники Департаменту захисту економіки Національної поліції спільно з детективами НАБУ затримали суддю Солом’янського суду міста Києва та його посередника – директора адвокатського бюро, – при отриманні хабара у $22 тис. Згодом затриманому «на гарячому» судді Солом’янського райсуду Києва, повідомили про підозру.
Loading...Залишити коментар