Сумщині дали 3 млн грн для референтних цін на ліки від гіпертонії

0

загруженное (2)На реалізацію в Сумській області пілотного проекту щодо регулювання цін на лікарські засоби для людей, хворих на гіпертонію, цьогоріч Сумщині передбачено державою понад 3 мільйони 289 тисяч гривень. Про це у ході брифінгу заявила виконуюча обов’язки начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Надія Лисенко, повідомляють в Сумській ОДА.

«Ліки від гіпертонії можна придбати за зниженими цінами. Кабінетом Міністрів України прийнята відповідна постанова про відновлення пілотного проекту. На його реалізацію в області з державного бюджету наразі перераховано 1 мільйон 784 тисячі гривень, тобто 54% від затвердженої субвенції», – зазначила посадовець.

Надія Лисенко повідомила, що правом знижки на лікарські засоби вже скористалися більше 34 тисяч хворих. При цьому вона наголосила на необхідності активної участі аптечних закладів Сумщини в реалізації даного проекту.

За словами начальника Державної служби з лікарських засобів у Сумській області Людмили Ситнік, нині відповідні угоди укладено з 86 суб’єктами господарювання, ліки за зниженими цінами відпускають у 292 аптечних закладах області.

Вона нагадала, що дія проекту поширюється на 7 діючих речовин: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. Загалом це – 324 торговельні назви лікарських засобів.

У рамках проекту встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, третя група – ліки, вартість яких не відшкодовується, але при цьому регулюється державою, націнка на них не повинна перевищувати 25 відсотків  від закупівельної ціни.

«Для отримання ліків необхідно, у першу чергу, звернутися до лікаря, який випише відповідний рецепт. Медики також підкажуть людям, де знаходяться аптеки, які беруть участь у пілотному проекті. Перелік таких аптек можна знайти у місцях ліцензійного продажу ліків», – поінформувала Людмила Ситнік.

До реалізації проекту активно залучаються аптеки, які орендують площу в лікарських установах, адже це – зручно і комфортно для людей.

Для пацієнтів розроблена спеціальна пам’ятка, яка містить інформацію про хворобу, необхідні для її лікування медичні препарати, пілотний проект та рекомендації з модифікації способу життя. Її можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я України, повідомив головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Ігор Марцовенко.

«Хоча проект реалізується лише два роки, маємо вагомі результати. В області на 4% знизилася кількість інсультів на фоні артеріальної гіпертензії. Це – суттєво, зважаючи на той факт, що від підвищеного артеріального тиску страждає майже кожен третій дорослий», – підкреслив кардіолог.
Loading...Залишити коментар