Сущенку не вдається отримати статус політв’язня через «державну таємницю»

1

feigyn

Українському журналісту Роману Сущенку складо отримати статус політичного в’язня, оскільки матеріали його справи названі державною таємницею в РФ.

Про це заявив адвокат Сущенка Марк Фейгін у коментарі “Укрінформу”.

“Статус політв’язня надається з урахуванням ряду обставин. Зокрема, потрібні документи з судових органів, щоб взагалі було зрозуміло, про що йдеться. Щоб стала зрозуміла політична ангажованість, протиріччя законам. А у справі Сущенка владою заявлено наявність “державної таємниці”. І через це є складнощі з отриманням документів”, – сказав Фейгін.

При цьому він висловив упевненість, що “в будь-якому разі Роман Володимирович заслуговує на статус політв’язня і, незважаючи на деякі перешкоди, його отримає”.

Нагадаємо, власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” у Франції Романа Сущенка неправомірно затримали 30 вересня в Москві, куди він прилетів, щоби побачитися з родиною.

Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають в СІЗО “Лефортово” та звинувачують у “шпигунстві”. У ФСБ Росії підтвердили затримання журналіста та заявили, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України.

Між тим, Московський суд заарештував журналіста Укрінформу Романа Сущенка до 30 листопада. У Головному управлінні розвідки міністерства оборони України (ГУР) заявили, що заява ФСБ РФ про нібито причетність кореспондента Укрінформу Романа Сущенко до ГУР МО України абсолютно не відповідає дійсності.

Loading...