Тарифи на теплоенергетику підвищують вдвічі

0

teploenergy

Нацкомісія з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила тарифи на теплову енергію і послуги центрального опалювання на 75-90% з 1 липня 2016 року. Про це повідомив глава комісії Дмитро Вовк у коментарі “Інтерфакс-Україна”.

“Відсоток залежить від підприємства (Теплопостачання. – Ред.). Левова частка коригування пов’язана з рішенням уряду стосовно ціни на природний газ, решта – перегляд заробітних плат відповідно до нового рівня мінімальних зарплат і рівня ЄСВ, зміна роздрібних тарифів на електроенергію тощо”, – розповів пан Вовк.

Він додав, що НКРЕКП опрацьовує комплекс заходів для зниження тарифів на тепло у майбутньому.

“Комісія проводить роботу із заміщення тепла з природного газу на тепло з вугілля там, де це можливо – серед таких міст Київ, Чернігів, Черкаси, Суми, Калуш. Короткострокові заходи із “розшивання” вузьких місць в генерації і передачі теплової енергії, виробництво тепла з вугілля дозволять знизити середньозважену ціну для цих міст” пояснив Дмитро Вовк.

Також НКРЕКП намагається збільшити кількість лічильників тепла у житловому фонді до 86%, а решта 14% “у процесі і на совісті підприємств і органів місцевої влади”.

Підвищення тарифів на газ та опалення є багаторічною вимогою МВФ. Експерти фонду вважають, що державний бюджет і “Нафтогаз” не можуть надалі нести тягар субсидування комунальних тарифів, які є нижчими за ринкову ціну.

Нагадаємо, 27 квітня Кабмін затвердив єдиний тариф за газ для всього населення в розмірі 6879 гривень/тис. куб. м. Він складається з гуртової ціни газу в розмірі 4 942 гривень, середньозваженого тарифу на транспортування – 219 гривень, середньозваженого тарифу на розподіл – 513,7 гривні, торгової націнки постачальника – 57,4 гривні.

Пізніше стало відомо, що тарифи на теплоенергію теж зростуть на 60%, бо газ для котелень тепер закуповуватимуть дорожче.

Ці тарифи почали діяти з 1 травня.
Loading...Залишити коментар