Тарифи в Україні зменшать, якщо газ подешевшає в цілому світі

0

1450704986_gaz-tarifyi

В Україні ціна на газ може зменшитись лише у тому випадку, якщо ціна на «блакитне паливо» впаде в цілому світі.

Про це заявив голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Я думаю, що це неможливо (зниження тарифів на газ – ред). Вони можуть знизитися тільки, якщо буде зменшуватися світова ціна на газ. Тобто газ став таким же товаром, яким, наприклад, зараз є нафта або бензин або інші товари . Тому якщо світова ціна буде падати і ця ціна буде знижуватися. якщо вона буде рости, вона буде рости “, – сказав Коболєв в інтерв’ю “5 каналу” увечері 27 липня.

Взаємозв’язок світових цін на газ і українських тарифів на нього Коболєв пояснив так: “Було прийнято рішення про прив’язку повної ціни на газ до імпортного паритету, що є єдиним коректним механізмом у випадку України як країни, яка імпортує. Все інше – це спроби політиків піаритися на тому, що приносить певні електоральні результати”.

Нагадаємо, 27 квітня Кабмін затвердив єдиний тариф за газ для всього населення в розмірі 6879 гривень/тис. куб. м. Він складається з гуртової ціни газу в розмірі 4 942 гривень, середньозваженого тарифу на транспортування – 219 гривень, середньозваженого тарифу на розподіл – 513,7 гривні, торгової націнки постачальника – 57,4 гривні. Ці тарифи почали діяти з 1 травня.

Пізніше стало відомо, що тарифи на теплоенергію теж зростуть на 60%, бо газ для котелень тепер закуповуватимуть дорожче.

Тариф зріс з 1 липня.

Крім того, Київрада наклала мораторій на підвищення тарифів в місті. Пізніще це ж зробила і міська рада Дніпра.
Loading...Залишити коментар