Татарському активісту присудили три роки колонії за «сепаратизм» - Перший Соціальний

Татарському активісту присудили три роки колонії за «сепаратизм»

0

Kashapov Rafis

В місті Набережні Челни, що в Росії, закінчився судовий процес над лідером Татарського громадського центру Рафісом Кашаповим.

Суд міста Набережні Челни засудив Рафіса до трьох років позбавлення волі в колонії загального режиму та заборонив користуватися соціальними мережами протягом двох років, пише ixts.org.

За версією слідства, торік 57-річний Рафіс Кашапов розмістив в Інтернеті кілька текстів, які були спрямовані на «розпалювання національної ненависті» і містили заклики до «сепаратизму» (ч.2 ст. 280.1 та ч.1 ст. 282 КК) . Суддя Дан Шакуров особливо підкреслив, що опубліковані матеріали були розміщені в Інтернеті і доступні необмеженому колу осіб. Загальне число підписників Кашапова в соцмережах перевищує 20000 чоловік.

Сам Рафіс Кашапов свою провину не визнав. Він пояснив, що не вважає свої пости екстремістськими. Ніякого умислу закликати до порушення цілісності і розпалювати міжнаціональну ворожнечу у нього не було. За словами Кашапова, він вважав за необхідне розповісти про проблеми навколо ситуації на Україні і в Криму. Зокрема, він критикував анексію Криму і вважав, що перебування російських військ у Донецьку та Луганську призведе до великої війни.

Адвокат засудженого Раушанія Камалова заявила, що вердикт буде оскаржений у Верховному суді Татарстану. Рафіс Кашапов продовжить перебувати в слідчому ізоляторі, пише ixts.org.
Loading...Залишити коментар