Таємні візити нардепів до Угорщини

0

Представники партій “За життя” та “Опозиційний блок” регулярно зустрічаються з владою Угорщини, обіцяючи їй максимальне сприяння після можливої перемоги на виборах в Україні.

Про це написав у “Фейсбук” керівник групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук.

“За даними групи “Інформаційний спротив”, екс-глава політради партії “За життя” народний депутат України Евгеній Мураев 4-6 вересня здійснив візит до Будапешта, де провів низку зустрічей з представниками владних та політичних кіл Угорщини. Там він намагався заручитися підтримкою проросійських сил на майбутніх президентських і парламентських виборах в Україні в 2019 році”, – каже Тимчук.

За його словами, Мураєв зустрівся з головою комітету з питань європейських справ Національних зборів Угорщини Р.Герчігом.

“За нашими даними, протягом останніх місяців деякі представники т.зв. опозиційних партій України регулярно відвідують Будапешт, намагаючись на тлі критики певних кроків української влади заручитися підтримкою, що обумовлено політикою нині правлячої в Угорщині”Фідес УГС” на українському напрямку. Зокрема її негативною реакцією на прийнятий Верховною Радою України Закон «Про освіту», перш за все, на «мовну» норму закону”, – повідомляє Дмитро Тимчук.

Так, Тимчук повідомляє про щонайменше три випадки візитів екс-регіоналів до Угорщини:

– в листопаді 2017 року народний депутат України Нестор Шуфрич зустрічався з угорським віце-прем’єром Жолтом Шемьєном. Обговорював політичну ситуацію в Україні і “проблематику забезпечення прав закарпатських угорців”. Шуфрич пообіцяв в разі приходу до влади в Україні політсили, яку він представляє, “вирішити проблему подвійного громадянства для угорців” і “посилити захист прав національних меншин”;

– в січні 2018 року колишній дипломат, голова міжнародного Центру перспективних досліджень В. Філіпчук (наближений до керівництва партії «За життя») під час перебування в Будапешті провів низку зустрічей з представниками департаменту стратегії та координації Канцелярії прем’єр-міністра Угорщини і виступив з лекцією на заході, організованому Інститутом зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини. У своїй доповіді він розкритикував дії української влади, в т.ч. «Мовну» політику щодо національних меншин;

– в лютому 2018 року співголова фракції «Опозиційний Блок» в ВР О.Вілкул провів в Будапешті низку зустрічей з представниками керівництва країни і провідними угорськими політиками. Обговорювалися питання “недопущення дискримінації угорської національної меншини” в Україні, в контексті чого Вілкул публічно підтримав позицію угорської сторони в “мовному” конфлікті з Києвом.
Loading...Залишити коментар