Тільки 8 шахт залишаться у власності держави

0

shahtari

З 33 державних вугільних підприємств України тільки 8 планується залишити у державній власності.

Про свої плани повідомили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. Так, 14 шахт збираються віддати під приватизацію, а 11 взагалі ліквідувати, повідомляє КВПУ.

Згідно з документом, для 8 перспективних шахт, сумарні запаси яких становлять 469,6 млн тонн вугілля, а потужності – 11,2 млн тонн вугілля на рік, необхідно короткострокове надання державної підтримки протягом 2016-2017 років.

«Зазначені підприємства надалі працюватимуть у беззбитковому режимі і забезпечать енергетичну незалежність держави», – наголошують у міністерстві.

Йдеться про п’ять шахт у Донецькій області – «1/3 «Новогродівська», ім. Сургая, «Південнодонбаська №1», ім. Стаханова і «Росія», а також про шахту ім. Мельникова в Луганській області і шахти «Лісова» і «Степова» у Львівській області. При цьому 14 малоперспективних шахт, сумарні запаси вугілля на яких становлять 594,6 млн тонн, планується приватизувати. На приватизацію планується виставити 6 шахт у Донецькій області («Краснолиманська», «Центральна», «Україна», «Курахівська», ім. Дзержинського і «Торецька»), 3 шахти в Луганській області («Горська», «Карбоніт», ім. Капустіна), а також 5 шахт у Львівській та Волинській областях («Межирічанська», «Червоноградська», «Відродження», «Великомостівська», «Бужанська»).

«У разі відсутності пропозицій щодо приватизації буде додатково розглянуто питання про консервацію або ліквідацію», – уточнили у відомстві.

Крім того, 11 шахт, які відпрацьовують свої запаси або будуть віднесені до безнадійно збиткових, планується ліквідувати. Це шахти ім. Димитрова, «Родинська», «Північна», «Південна», «Золоте», «Тошківська», «Привольнянська», «Новодружеська», «№9 Нововолинська», «Надія» і «Зарічна».

Ця програма реформування галузі до 2020 року повинна ще пройти схвалення в профспілок та Кабінету міністрів України.
Loading...Залишити коментар