Трамп закликав держави боротися з соціалізмом

0

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп на 73-й сесії Генасамблеї ООН висловився про те, що всі країни світу повинні боротися проти соціалізму. Він закликав усіх приєднатися до введення нових санкцій проти керівництва Венесуели.

«Ми з вами спостерігаємо людську трагедію, як приклад, в Венесуелі. Понад два мільйони чоловік тікають  від страждань, виною яким є соціалістичний режим [президента Ніколаса] Мадуро і його кубинські спонсори. Не так давно Венесуела була однією з найбагатших країн світу. Тепер соціалізм збанкрутував багату нафтою країну і привів її народ до злиднів», – заявив президент США.

Трамп не зміг зупинитися і додав:

«Буквально всюди, де намагалися побудувати соціалізм або комунізм, це вело до страждань, корупції і занепаду. Жага влади соціалістів призводить до експансії, вторгнень і пригнічення. Всі країни світу повинні опиратися соціалізму і негараздам, які він несе. У зв’язку з цим ми просимо всі держави, які зібралися тут, приєднатися до нашого заклику відновити демократію в Венесуелі».

На закінчення президент Сполучених Штатів закликав всі держави підтримати санкції проти Мадуро і його близького кола прихильників.

Ніколас Мадуро, колишній водій автобуса (справжній «кандидат від народу»), а нині – президент Венесуели був обраний на посаду в 2013 році, переобраний – в 2018 році, отримавши близько 68% голосів виборців. Після переобрання Держдепартамент США і деякі країни Латинської Америки заявили, що вибори нелегітимні.

Країна справді переживає непрості часи: економіка Венесуели в занепаді після ослаблення керівництва з боку Уго Чавеса. Незважаючи на проблеми, що зберігаються в сфері залежності від світових еліт, особливо від політики США, Венесуелі вдалося скоротити рівень нерівності до рекордно низької позначки (2-е місце за коефіцієнтом Джині в західній півкулі; 1-е в 2011 році утримувала Канада), посиливши соціальну підтримку нужденних. У той же час країна дійсно «встала з колін» – у Венесуели з’явилися сильні освітні установи, в які зміг потрапити кожен громадянин країни. Фахівці породили нову економіку. До 2011 року вже 94,77% венесуельців старше 15 років володіли грамотою.

На жаль, після відходу Чавеса зламалася і його система. У Венесуелі почав рости і розвиватися ринок. Від соціалізму як першої фази комунізму відмовилися. Незважаючи на це, ідеологічне протистояння з імперіалістами Америки і Європи триває. І на це має відповідь редакція RKD.dp.ua.

Трамп каже: «Соціалізм збанкрутував багату нафтою країну». Але чому тоді соціалізм дозволив колишньій Російській Імперії, яка знала тільки соху, пройти шлях до створення атомної бомби раніше тих країн, які випереджали її в розрізі матеріально-технічної бази на століття?

Трамп каже: «Жага влади соціалістів призводить до експансії, вторгнень і пригнічення».

І тут йому відповість Майкл Паренти, американський лівий, плідний автор і талановитий пропагандист:

«Деякі ліві і багато інших поділяють стереотипне уявлення про червоних, які рвуться до влади заради самої влади, і забувають про їх дійсні соціальні цілі. Але якщо це так, то хіба не дивно, що в країні за країною ці червоні завжди стають на бік бідних і пригноблених, часто з ризиком для себе і жертвами замість того, щоб пожинати нагороди, служачи сильним світу цього?».

У цій думці Паренти побічно відбивається примітивний, штампований аргумент Трампа. Якщо у «червоних» присутня жага влади, то пробратися до неї набагато ефективніше шляхом служіння корпораціям. А «червоні» раптово вибирають найважчий, небезпечний (часто – смертельно небезпечний), неефективний, тривалий шлях – шлях організації найбідніших.

Навіщо? Може бути, тому що «червоні» не рвуться до влади, а ведуть до влади тих, хто її заслуговує?

Аргументи Трампа співзвучні аргументам, висловленим колись Кличком, Гітлером, Муссоліні, Піночетом, Ейзенхауером, Рейганом, Тетчер, сенатором Маккарті, від імені якого стався «Маккартизм» – американський правий антикомунізм. Час перебування при владі цих лідерів раптово збігся з найважчими для трудящих часами

Яблуко від яблуньки недалеко падає, так і погляди головного менеджера американського імперіалізму лежать виключно в сфері інтересів світового капіталізму.
Loading...Залишити коментар