Ціни на газ знижуть, якщо “Нафтогаз” виграє суд у “Газпрому”

0

protistoyannya_gazpromu_ta_naftogazu

Якщо Стокгольмьський суд задовольнить позови “Нафтогазу” до “Газпрому”, то ціна на газ для населення знизиться.

Про це в інтерв’ю програмі “Лівий берег з Сонею Кошкіною” розповів голова НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв.

“Якщо ми зможемо в рамках справи купівлі-продажу газу довести нашу позицію – це буде означати зниження справедливої ціни газу для України в порівнянні з тією, яка діє зараз. Це буде стосуватися всіх. У частині транзиту газу перемога означатиме, що ми зможемо отримати компенсацію за минулий період, коли ми недоотримували доходи, коли ми переплачували.

Ці гроші прийдуть в «Нафтогаз» і уряд, як акціонер, зможе ними розпорядитися. І ми зможемо завершити процес виділення з «Нафтогазу» незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС). Без цього рішення власником контракту є «Нафтогаз», ми ініціюємо другий процес, щоб мати можливість перевести контракт з «Нафтогазу» на нового оператора ГТС, в чиїй би власності він не був”, – розповів Коболєв.

Результат позову, за словами Колобова, буде відомо не раніше ніж через півроку.

“Потім кожна зі сторін зможе спробувати опротестувати рішення з процесуальних причин в іншому суді, в апеляційному. Не буду коментувати перспективи цієї операції”, – резюмував голова НАК.

Детальніше про судовий позов з Росією читайте в повному тексті інтерв’ю “Андрій Коболєв: Європейці прямо говорять:«Панове, ми в РФ заробляємо мільярд. В Україні цифра поки що близька до нуля»”.

Loading...Залишити коментар