ЦРУ постійно втручалось у вибори по всьому світу

0

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США впливало на політичні процеси і результати виборів в інших країнах з моменту свого заснування.

Як повідомляє сайт # Букви, про це йдеться в статті аналітика Скотта Шейна, опублікованій виданням The New York Times.

Варто відзначити, що Скотт Шейн є журналістом The New York Times і спеціалізується на діяльності розвідувальних відомств. Шейн, зокрема, протягом декількох років працював журналістом видання The Baltimore Sun в Москві (1988-1991), а з 2004 року він зайняв посаду журналіста The New York Times. Він також є автором книги “Демонтаж утопії: як публікація даних, що привели до розпаду СРСР”, яка “описувала справжні причини розвалу держави (СРСР – ред.)”. Одним з головних героїв книги став дисидент і політв’язень Андрій Миронов.

Так, Скотт Шейн нагадав про недавній висновок спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо росіян і ряду організацій РФ, відповідальних за втручання у вибори президента США в 2016 році.

Автор статті також взяв коментарі в експертів і колишніх співробітників спецслужб США.

“Ми робили це з моменту заснування ЦРУ в 1947 році. Ми використовували постери, памфлети, пошту, плакати – та що завгодно. Розміщували неправдиву інформацію в зарубіжних газетах, везли гроші валізами, британці називають це “кавалерією короля Георга”, – заявив Лок Джонсон , який очолював в 1970-х роках розслідування діяльності ЦРУ в Сенаті США.

Відзначається, що науковий співробітник університету Карнегі-Меллон Дов Левін за підсумками дослідження зумів підрахувати число таємних і відкритих “операцій по впливу на вибори”, проведених спецслужбами США. Так, з 1946 по 2000 роки американська сторона провела 81 операцію, а представники СРСР і його правонаступниця РФ – 36 операцій. У статті, зокрема, згадуються операції спецслужб США по втручанню в хід передвиборчих кампаній в Італії, Ірані, Гватемалі, а також країнах Латинської Америки, Африці, Азії, Росії та Сербії.

“Я зовсім не виправдовую те, що російська сторона зробила в 2016 році. Володимиру Путіну не можна було втручатися таким чином. Однак ті методи, які вони використовували, є просто цифровою версією тих методів, які США і Росія використовували протягом кількох десятиліть: злом кабінетів в штаб-квартирах партій, вербування секретарів, впровадження інформаторів, передача інформації і неправдивої інформації газетам”, – підкреслив Левін.

У статті також йдеться про те, що основи подібних втручань були закладені ще в Італії, де з 1940-х по 1960-ті роки американська сторона “підтримувала некомуністичних кандидатів”.

“Ми доставляли чемодани з грошима певним політикам, щоб покрити їхні витрати”, – розповів колишній офіцер ЦРУ Марк Уайт.

У той же час колишній співробітник ЦРУ Стівен Холл, який залишив ЦРУ в 2015 році, на питання про те, чи займалися США втручанням у вибори в інших країнах, відповів ствердно. В ході інтерв’ю він також висловив надію, що “США продовжать займатися цим і в майбутньому”.
Loading...Залишити коментар