Турецька вода, що ллється на млин “Ісламської держави”

0

kurdy

Незважаючи на те, що державні мужі Туреччини і, в тому числі, сам президент Таіп Ердоган не раз заявляли, що підтримують операції проти “Ісламської держави”, все ж постійна боротьба проти створення незалежного Курдистану дається взнаки.

Як стверджують різні джерела, курдські бійці змушені не тільки вести бої з бойовиками “ІД”, але й тримати загони біля кордону з Туреччиною. І часто не безпідставно.

Хоч турецька влада дозволила курдським біженцям перейти через кордон на свою територію, дозвіл працює лише в один бік.

Курдам та добровольцям інших національностей з великими зусиллями вдається перебратись повз турецьку поліцію та прикордонників для допомоги товаришам в місті Кобані. Також, як стверджують курди, з боку турецьких військових вже декілька разів було застосовано сльозогінний газ проти добровольців.

Для довідки. Чисельність курдів налічує близько 40 мільйонів осіб і проживають вони на території Туреччини, Ірану, Іраку та Сирії. Нова фаза боротьби курдів за свою незалежність почалась в серпні 1984 року, коли Робітнича партія Курдистану заявила про початок війни з офіційною владою Туреччини, яка триває й досі. В Туреччині ця партія заборонена, багато її активістів ув’язнені, в тому числі і лідер Абдулла Оджалан, який отримав пожиттєвий термін.

Враховуючи, що ліва соціалістична Робітнича партія Курдистану має великий вплив та авторитет між курдами, у конфлікті з “Ісламською державою” вона відіграє не останню роль, тож ставлення до боротьби курдів проти “ІД” в турецької влади дуже неоднозначне.
Loading...Залишити коментар