Турція розпочала проти Нідерландів дипломатичну війну

0

Урядом Туреччини вжито низку заходів щодо Нідерландів, заявив віце-прем’єр уряду Туреччини Нуман Куртулмуш, повідомляє Аnadolu.

За його словами, з 14 березня анульовано дозвіл на посадку в Туреччині літаків з голландськими дипломатами на борту, яке вступило в чинність 27 грудня 2016 року.

«Це рішення не відноситься до пересічних громадян Нідерландів, а поширюється тільки на голландських дипломатів, які відвідують Туреччину або використовують для перельоту повітряний простір країни», – сказав Куртулмуш.

Віце-прем’єр також повідомив про інші заходи, вжиті щодо Нідерландів.

Зокрема, на засіданні Кабміну було вирішено заборонити повертатися до Туреччини послу Нідерландів, який зараз знаходиться за кордоном.

До того часу, як Нідерланди принесуть Туреччині офіційні вибачення в письмовому вигляді, будуть відкладені всі заплановані зустрічі на високому рівні. Великим національним зборам (парламенту) Туреччини буде рекомендовано скасувати турецький склад міжпарламентської групи дружби з Нідерландами, додав віце-прем’єр.

«Туреччина також несе відповідальність за захист прав наших співвітчизників, які зазнали нападу голландської поліції із застосуванням поліцейських собак. Їм буде надана необхідна допомога і підтримка в ході судових розглядів, і права наших співвітчизників в Нідерландах будуть захищені. Також будуть вжиті всі необхідні заходи для їх безпеки», – додав Куртулмуш.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим засудив дії влади Нідерландів, які не дозволили увійти на територію турецького генконсульства в Роттердамі міністру у справах сім’ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайе.
Loading...Залишити коментар