У Чорнобильській зоні відчуження почалося будівництво сховища ядерного палива

0

У Чорнобильській зоні відчуження почалося будівництво централізованого сховища ядерного палива. Про це повідомляє Укрінформ.

Передбачається, що в могильнику буде зберігатися відпрацьоване ядерне паливо з Рівненської, Південно-Української та Хмельницької АЕС, яке в даний час вивозиться до Росії. Сховище призначено для тривалого (до 100 років) зберігання палива. Проектуванням, виготовленням і постачанням систем зберігання буде займатися американська компанія Holtec International, а генеральним підрядником будівництва обраний «Укрбудмонтаж».

«Ми сьогодні починаємо будівництво першого такого об’єкта за період незалежності, як Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива. Цей об’єкт – це мільярди коштів, які залишаться в українському бюджеті, це нові технологічні рішення і потужності, які ми будемо мати в Україні для зберігання відпрацьованого ядерного палива, це серйозні інвестиції в економіку України», – заявив на церемонії відкриття віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

За його словами, вартість проекту становить близько 500 мільйонів доларів. Він буде фінансуватися «Енергоатомом» за рахунок власних і залучених коштів.

«Термін окупності капітальних вкладень – не більше двох років», – пояснив віце-прем’єр.
Loading...Залишити коментар