У Греції вбили квір-активіста

0

Квір-активіст і артист Зак Костопулос був побитий до смерті, нібито після спроби розбити ювелірний магазин на вулиці Гластонос біля площі Омонія в центрі Афін. Інцидент стався в минулу п’ятницю.

Костопулос був відомим активістом LGBTQ +, який активно працював над зменшенням шкоди, завданої ВІЛ-позитивним людям. Про це пише Freedom.

Грецькі ЗМІ вказують на вбивство “Костопулоса” як якусь нещасну подію, яка мала місце, коли власник магазину намагався “захистити свою власність”, однак, як повідомляють деякі активісти:

“Його вбивство поширюється всіма новинами як нещасний випадок: нібито він помер, намагаючись втекти через вітрину після спроби збройного пограбування. Жорстоке, жорстоке відео, що супроводжує ці статті, показує зовсім іншу істину: дезорієнтований, беззбройний Зак намагається втекти, а власник магазину з іншою людиною жорстоко його вбивають”.

У той час інші джерела говорить, що Зак не мав наміру грабувати магазину взагалі і забіг в нього лише для того, щоб захиститися нападу, що відбувся поруч, і опинився в пастці, коли двері безпеки закрилися автоматично.

На жахливому відео Зак, вже ледве йдучи, бореться, щоб встояти на ногах, вийшовши з магазину через вікно, яке вони розбили з вогнегасника, а потім з‘являється власник магазину та інша людина, які продовжують бити його, поки натовп, переважно з чоловіків, лише дивився. Коли прибула грецька мотоциклетна поліція, вони покрутили Зака, що лежав на підлозі, а не його нападників. Власника магазину заарештували лише після того, як відеоролик став вірусним.

Після вбивства Зака ​​відбулася надзвичайна нарада в політехнічній школі Афін, в результаті якої спонтанно на протести вийшли близько 400 чоловік. Також менші протести відбулись і в інших містах. Найближчими днями грецькі активісти планують ще більше дій.
Loading...Залишити коментар