У Харкові катастрофічно не вистачає ліків, – заступниця мера

0

У Харкові виникла гостра потреба в інсулінах для діабетчиків, препарати для хіміотерапії онкохворих та інших медпрепарати, які централізовано закуповуються за рахунок бюджетних коштів.

Зокрема, Харкову потрібні ще гроші на закупівлю інсулінів, оскільки кошти, передбачені в держбюджеті на 2017 рік – це менше половини від потреби.

“Цільова держсубвенція покриває лише 48% від потреби для забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном та цукрознижувальними препаратами”, – повідомляє прес-служба Харківської міськради з посиланням на заступника міського голови Харкова Світлану Горбунову-Рубан.

За її словами, аналогічна проблема існує з забезпеченням медикаментами які страждають рідкісними (орфаними) захворюваннями. Крім того, майже 8 місяців було централізованих поставок хіміотерапевтичних препаратів для лікування онкохворих, хворих на гемофілію, вірусним гепатитом В і С, розсіяним склерозом.

“Наші ресурси закінчуються, люди телефонують, скаржаться. Проблема існує. Забезпечення медикаментами хворих цієї категорії входить в систему державного забезпечення. Ми ж допомагаємо людям усім, чим можемо, і чекаємо субвенцію”, – цитує прес-служба С. Горбунову-Рубан.
Віце-мер зазначила, що медична госсубвенция на 2018 рік для Харкова склала 1 млрд 247 млн 875 тис. грн. З них 91% – це фонд заробітної плати працівників медустанов, 5,7% спрямовуються на придбання медикаментів. У той же час за рахунок коштів міського бюджету у закладах охорони здоров’я оплачуються комунальні послуги – енергоносії (понад 118 млн грн) і проводиться капремонт лікарень.
Loading...Залишити коментар