У нас сексу немає!

0

Ця фраза першою приходить на думку, коли розмова заходить про секс в Радянському Союзі. Вираз став настільки поширеним і затертим, що багато хто давно забув, як він народився і що насправді означав. 32 роки тому, 17 липня 1986 р в ефір вийшов телеміст Ленінград-Бостон, одна з учасниць якого вимовила незабутній перл. Ця жінка згодом стала справжньою знаменитістю і навіть заробляла на цьому гроші.

У 1980-х рр. Володимир Познер провів кілька радянсько-американських телемостів. 28 червня 1986 року пройшов телеміст Ленінград-Бостон під назвою «Жінки говорять з жінками», ведучими були Володимир Познер і Філ Донахью. В ефір він вийшов 17 липня. Мова зайшла про рекламу на телебаченні, і одна з американок поскаржилася на те, що в рекламних роликах «все крутиться навколо сексу». Радянським учасникам задали питання про те, як у них йдуть справи з телерекламою. На це Людмила Миколаївна Іванова відповіла: «Сексу у нас немає, і ми категорично проти цього». Зал вибухнув сміхом і оплесками, і кінцівку фрази ніхто не розчув (вона нібито додала: «У нас є любов»). Інша учасниця вигукнула: «Секс у нас є, у нас немає реклами!». Пізніше Людмила Іванова просила вирізати свої слова при монтажі, але їх залишили, і незабаром вирвана з контексту фраза стала крилатою.

Пізніше виникло кілька версій щодо того, яким було продовження фрази. Сама Іванова через 20 років в інтерв’ю газеті «Комсомольская правда» виклала іншу версію походження цієї фрази: «Загалом, йде телеміст, і одна американка говорить: так ви через війну в Афганістані взагалі повинні перестати займатися сексом з вашими чоловіками – тоді вони не підуть воювати. І пальцем весь час тицяє. Я їй і відповіла: в СРСР сексу немає, а є любов. І ви під час війни у ​​В’єтнамі теж не переставали спати зі своїми чоловіками ».

В іншому інтерв’ю вона стверджувала, що сказала насправді «У нас сексу немає … на телебаченні», але кінцівку фрази ніхто не розчув. Звичайно, ситуація була анекдотичною, і пізніше «винуватиці торжества» відчайдушно хотілося вкласти більше сенсу в уже сказане. Крім того, вона навіть почала вбачати взаємозв’язок між успіхом журналістської кар’єри Познера і своїм виступом: «Я доклала руку до його кар’єри. Хто пам’ятає інші телемости між Америкою і СРСР? А наш, жіночий, запам’ятали. Познер запросив мене на зйомки, а я зробила все, щоб цей телеефір увійшов в історію. В результаті в 1986 році Володимир отримав премію Спілки журналістів СРСР і став одним з найвідоміших і затребуваних телеведучих країни».

Людмила Іванова зізнавалася, що потрапила на телеміст випадково. Вона працювала в той час адміністратором готелю «Ленінград», в якій оселилися Володимир Познер і Філ Донахью. Дізнавшись, що жінка перебуває у громадській організації «Комітет радянських жінок», Познер запросив її на зйомки. У 1980-і рр. говорили, що учасниць телемосту збирали прямо на вулиці, але Іванова заперечує цю версію: «Ну що ви! У студії зібралося сто жінок: вчені, артисти, спортсменки. Поруч зі мною сиділа тренер з фігурного катання Тамара Москвіна». І, звичайно, спілкування не було спонтанним: «За годину до запису з нами поговорив Познер, попередив, що можуть ставити провокаційні запитання. Мене посадили в перший ряд. Раптом з’являються американки: в рваних джинсах, в розтягнутих светрах, старих кросівках. Ми в шоці! Не думали, що вони так погано виглядають», – згадує Іванова.

Після розпаду союзу Іванова відкрила кафе-клуб «Пані» і активно експлуатувала імідж «тієї самої жінки, яка говорила американкам про секс». Багато хто приходив до закладу спеціально, щоб на неї подивитися. Так їй вдалося заробити на власному промаху і об’їздити світ – вона побувала в 35 країнах. Нещодавно їй виповнилося 75 років, зараз вона живе в Німеччині.

І поки в СРСР не було сексу, Людмила Іванова встигла 5 раз вийти заміж і зізнавалася, що в «перервах між чоловіками» у неї теж траплялися романи. Даремно американки переживали за радянських жінок! Про це свідчать і 15 сцен з еротичними кадрами з радянських фільмів.
Loading...Залишити коментар