У справі про загибель рятувальників на сміттєзвалищі є перші підозрювані

0

grybovychi

Прокуратура Львівської області оголосила повідомлення про підозру трьом чиновникам з комунального підприємства «Збиранка», яке керувало сміттєзвалищем.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовцями ЛКП «Збиранка» порушено вимоги Правил експлуатації полігонів побутових відходів. Зокрема експлуатація сміттєзвалища здійснювалась без затвердженого проекту, не вживалось відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів», – йдеться у повідомленні прокуратури Львівської області.

За інформацією місцевого видання «Захід.Нет» підозру у службовій недбалості та порушенні правил екологічної безпеки висунули колишньому директору ЛКП (на момент трагедії діючому) Богдану Горбалю, його заступнику Борису Плашенку і начальнику полігону Олександру Купричу.

Двом з них завтра обиратимуть запобіжний захід, а Куприч знаходиться на лікуванні.

За офіційною версією слідства, внаслідок цих порушень і через нестійкість схилу полігону трапилась трагедія 30 травня. За скоєння злочинів за ст.236 (порушення правил екологічної безпеки) та за ч.2 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу передбачено позбавлення волі терміном до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.

Раніше Гепрокурор Юрій Луценко заявляв, що завершено лише перший етап розслідування.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.
Loading...Залишити коментар