У Стрию відбувся пікет проти незаконного виселення людей з гуртожитку

0

23 липня у Стрию  профспілковці з “Захисту Праці” разом з активістами Автономного Опору підтримали місцевих мешканців, котрі борються проти незаконного виселення людей з гуртожитків. Стрияни пікетували міжрайонну прокуратуру з вимогою негайно втрутитись у свавілля, котре чинить міська влада й бізнесмен Лобойко.

Декілька років тому будівельно-монтажна фірма “Стрийбуд”, котра належить бізнесмену Лобойку, незаконно приватизувала цілий гуртожиток у Стрию (вул. Січових Стрільців 8-б) й 1 серпня збирається виселяти людей з їхніх домівок на вулицю. Мер-кунівець Шрамов’ят уникає зустрічей з стриянами й повністю ігнорує їхні запити та скарги, сприяючи незаконному заволодінню будинку приватною фірмою. Вже довгий час ведеться судово-бюрократична тяганина, впродовж якої представники держави “вішають” людям лапшу на голову та “спускають на тормозах” цей процес.

Мешканці звернулись з проханням про допомогу до львівських громадських діячів, котрі негайно приїхали до Стрия їх підтримати. Багато жителів розчарувались у боротьбі, але, пройшовшись по квартирам, значна частина людей все-ж вийшла на протест. Близько 30 людей провели пікет Стрийської міжрайонної прокуратури, тримаючи плакати й скандуючи: “Стрийбуд, руки геть від нашого житла”, “Не все продається”, “Гуртожиток людям, а не Стрийбуду”, “Один за всіх і всі за одного”. Заступник прокурора, перелякавшись, прийняв у себе людей та спілкувався з ними близько години.

25 липня повинен був відбутись суд у Львові, який мав розглядати законність вищеперечислених дій стрийських “царьків”. Але під час розмови, заступник прокурора повідомив, що суд раптово перенесли і він відбудеться вже через годину. Людей про це ніхто не попередив. Декільком представникам громади все-ж вдалось бути присутніми на цьому засіданні. Суд, для розгляду цієї справи, перенесли на 1 серпня.

Мешканці налаштовані рішуче і не збираються опускати рук. Сьогоднішній пікет підняв їхній бойовий дух, а підтримка дала їм надію. Люди продовжуватимуть пікетувати адміністративні установи Стрия, а також долучатимуть до протестів й мешканців інших гуртожитків, котрих спіткала та ж сама доля.

Зі своєї сторони ми заявляємо, що не покинемо боротьби за права звичайних людей, українських трударів, й будемо протистояти бандитизму влади в притул до силового захисту людей від виселення. Закликаємо небайдужих львів’ян та стриян долучатись до спільної боротьби! Разом переможемо!

прес-служба профспілки “Захист праці – Львів”
Loading...Залишити коментар