У світі падає число працівників з повною зайнятістю

0

90_5

Шість з десяти найманих працівників у світі трудяться неповний робочий час або мають лише тимчасову роботу.

Таке задоволення, як щоденна робота на постійній основі, доступно тільки 45% працівників за наймом. Такі дані доповіді Міжнародної організації праці.

Як відзначають експерти МОП, на світовому ринку праці в останні роки відбуваються глобальні зміни. Стандартна модель зайнятості, в якій наймані працівники мають стабільні робочі місця і трудяться повний робочий день, поступово йде в небуття. Причому своє домінуюче становище вона втрачає в першу чергу в країнах з розвиненою економікою. Якість ринку праці погіршується.

Усе це спричиняє масу проблем – від падіння споживчого попиту, що б’є по економіці країн, до виникнення збоїв в системах соціального страхування і забезпечення. У МОП порахували: за кілька останніх “кризових” років світовий попит впав на 3,7 трильйона доларів США.

Як пояснив проректор Академії праці і соціальних відносин Олександр Сафонов, у розвинених країнах Європи і в США проблеми на ринку праці стали виникати частково через те, що найбільші виробники, транснаціональні компанії в основному вивели свої виробництва в держави, що розвиваються з дешевою робочою силою. А адже саме на промислових підприємствах робочі місця найбільш стійкі і якісні.

 
Loading...Залишити коментар