У світі щороку знижується рівень свободи Інтернету

0

У міжнародній неурядовій організації Freedom House заявляють, що в світі знижується рівень свободи в Інтернеті.

Про це йдеться в звіті Freedom House.

У звіті говориться, що завдяки підйому цифрового авторитаризму Інтернет може бути використаний як для того, щоб підірвати демократичні системи, так і для дестабілізації диктатур.

Глобальний рівень свободи в Інтернеті знижується вже восьмий рік поспіль. Все більше країн приймають закони, що обмежують онлайн-медіа під гаслом боротьби з “фейковими новинами”, а також збільшують рівень нагляду за користувачами, отримуючи необмежений доступ до їх даних. З 65 країн, які фігурують в нинішньому дослідженні, в 26 країнах спостерігалося погіршення свободи в Інтернеті.

Оцінка статусу свободи в різних країнах проводилася за 100-бальною шкалою, де 0 означає країни з найбільш вільним Інтернетом, а 100 – найменш вільним. Україна отримала 45 балів. Статус свободи Інтернету в Україні визначено як “частково вільний”.

У категорії перешкоди доступу в Інтернеті Україна набрала 9 балів, обмеження контенту – 16, порушення прав користувача – 20.

В Україні за рішенням Уряду було заблоковано понад 200 сайтів. Крім того, правоохоронці і співробітники Служби безпеки України проводили рейди в офісах редакцій двох українських Інтернет-видань з проросійською позицією “Країна” і “Вести”.

В цьому році найгіршим порушником свободи Інтернету названий Китай – країна посідає останнє, 65 місце в рейтингу Freedom House. І як відзначають експерти, ситуація в цій країні з кожним роком погіршується. Так, в Китаї, відповідно до закону про кібербезпеку, всі мобільні оператори і соціальні мережі, що працюють в країні, повинні реєструвати своїх користувачів по справжнім іменам із зазначенням всіх даних.
Loading...Залишити коментар