У Венесуелі відбулись вибори із вбивствами кандидатів - Перший Соціальний

У Венесуелі відбулись вибори із вбивствами кандидатів

0

У Венесуелі вчора минули вибори, на яких обирали новий парламент.

Про це пише ВВС.

Явка на виборах до Конституційної асамблеї Венесуели склала 41,5%, повідомляє виборча комісія. Голосували понад 8 мільйонів людей, заявила президент комісії Тібісай Лусена.

Вибори в неділю були затьмарені насильством з масштабними акціями та загибеллю як мінімум 10 людей. У кількох частинах ‎країни сталися напади на виборчі дільниці.‎

Президент Венесуели Ніколас Мадуро назвав голосування “найважливішими виборами у політичній системі Венесуели”.‎

Опозиція вважає, що таким чином президент намагається остаточно захопити владу в країні, оскільки нова Конституційна асамблея матиме повноваження переписати конституцію та переформатувати конгрес, який зараз контролює опозиція.

Упродовж місяців протестів напередодні виборів у Венесуелі ‎загинули понад 100 людей.‎ Напередодні самого голосування в країні вбили двох опозиційних кандидатів. Один із кандидатів у члени Конституційної асамблеї Венесуели, 39-річний Хосе Фелікс Підена ‎був убитий у своєму домі напередодні загальнонаціональних виборів до цієї установи.‎ Політика застрелили увечері суботи. Крім того, у той же вечір у ході протестів загинув ще один місцевий політик – ‎секретар опозиційної партії «Демократична дія» Рікардо Кампос.

Нагадаємо, що з початку квітня у Венесуелі майже щодня проходять масові антиурядові демонстрації, в ході яких загинуло вже більше сотні протестувальників. Серед вимог учасників демонстрацій – дострокові вибори нового президента країни, повне відновлення прав парламенту Венесуели, а також запуск процесу відновлення економіки країни.

Венесуела зараз переживає глибоку економічну кризу, і в країні спостерігається гострий дефіцит предметів першої необхідності.

Армія країни контролює продовльчі склади та порти через постійні голодні бунти.

Недавно правозахисники заявили, що влада ігнорує ці проблеми.
Loading...Залишити коментар