У Венесуелі заворушення через продовольчу кризу

0

venesuela

Вчора Венесуела знов трясло через масові заворушення через плани влади скасувати найпопулярнішу в країні банкноту -100 болівар. 

Сотні людей, обурені рішенням влади, вчинили заворушення, розграбовуючи магазини.

За даними одного з депутатів від опозиції, в шахтарському місті Ель-Кальяо під час заворушень загинули три людини. Нападу також зазнали два банки, передає російська редакція Deutsche Welle. По всій країні мітингувальники, розмахуючи знеціненими банкнотами, блокують дороги, вимагають від магазинів приймати 100 боліварів. В столиці Каракасі тисячі людей вишикувалися в чергу біля будівлі Центробанку з метою поміняти банкноти до крайнього терміну – 20 грудня.

Влада радить громадянам проводити розрахунки електронним способом, притому, що у 40% громадян навіть немає банківських рахунків.

Після заворушень влада затримала більше 130 людей, написав на своїй сторінці в Twitter губернатор штату Франсіско Ранхель Гомес. “На місці злочину були затримані 135 осіб. Вони повинні будуть відповісти за скоєне перед офіційною владою”, – повідомив політик у неділю, 18 грудня.

Однак, внаслідок масових заворушень президент Мадуро відтермінував скасування банкноти у 100 боліварів до 2 січня через хаос, який виник у країні.

Як відомо, у введенні з 15 грудня в обіг нової банкноти у 500 боліварів, що мала замінити “сотню”, відбулася затримка.

“Через це мільйони венесуельців позбавлені можливості придбати продовольчі товари, а також різдвяні подарунки. Довжелезні черги біля банків переросли в протести, а протести подекуди – в акти вандалізму та мародерства”, – пише видання.

Нагадаємо, Венесуела зараз переживає глибоку економічну кризу, і в країні спостерігається гострий дефіцит предметів першої необхідності.

Армія країни контролює продовльчі склади та порти через постійні голодні бунти.

Недавно правозахисники заявили, що влада ігнорує ці проблеми.
Loading...Залишити коментар